Příbalový Leták

Vaqta Pediatric/Adolescent

sp.zn.sukls35938/2015

SOUHRN ÚDAJŮ O PŘÍPRAVKU

1. NÁZEV PŘÍPRAVKU

VAQTA Pediatric/Adolescent 25 U/0,5 ml, injekční suspenze

Očkovací látka proti hepatitidě A, inaktivovaná adsorbovaná Pro děti a dospívající

2. KVALITATIVNÍ A KVANTITATIVNÍ SLOŽENÍ

Jedna dávka (0,5 ml) obsahuje:

Virus hepatitis A inactivatum (kmen CR 326F) 1 2    25 U3

1    Vykultivováno na buněčné kultuře lidských diploidních fibroblastů MRC-5.

2    Adsorbováno na aluminii hydroxyphosphato-sulfas amorphus (0,225 mg Al3+)

3    Jednotky uváděny podle interních metod výrobce Merck Sharp & Dohme Corp.

Úplný seznam pomocných látek viz bod 6.1.

3. LÉKOVÁ FORMA

Injekční suspenze

4. KLINICKÉ ÚDAJE

4.1    Terapeutické indikace

Přípravek Vaqta Pediatric/Adolescent je indikován k aktivní preexpoziční profylaxi onemocnění vyvolaného virem hepatitidy typu A. Přípravek Vaqta Pediatric/Adolescent se doporučuje pro zdravé jedince ve věku od 12 měsíců do 17 let s rizikem nákazy infekcí nebo jejího šíření nebo s rizikem život ohrožujícího onemocnění v případě infekce (např. jedince s hepatitidou C s diagnostikovaným onemocněním j ater).

Použití přípravku Vaqta Pediatric/Adolescent se musí opírat o oficiální doporučení.

K dosažení optimální protilátkové odpovědi je nutno primární imunizaci provést minimálně 2 týdny, lépe však 4 týdny, před předpokládanou expozicí viru hepatitidy typu A.

Přípravek Vaqta Pediatric/Adolescent nezabrání hepatitidě způsobené jiným infekčním agens než virem hepatitidy A.

4.2    Dávkování a způsob podání

Dávkování

Očkovací schéma se skládá z jedné primární dávky a jedné posilovací dávky podle následujícího rozvrhu:

Primární dávka:

Jedinci ve věku 12 měsíců až 17 let dostanou ve zvolený den jednorázovou dávku 0,5 ml (25 U) očkovací látky.

Bezpečnost a účinnost u dětí mladších 12 měsíců nebyla stanoveny.

Posilovači dávka:

Jedinci ve věku 12 měsíců až 17 let, kteří dostali primární dávku, dostanou jednu 0,5ml (25 U) dávku očkovací látky 6 až 18 měsíců po první dávce.

Protilátky proti viru hepatitidy typu A přetrvávají nejméně 10 let po druhé dávce (tj. po posilovací dávce). Na základě matematického modelu se předpokládá, že protilátky mohou přetrvávat nejméně 25 let (viz také bod 5.1).

Možnost záměny posilovací dávky

Posilovací dávka přípravku Vaqta Pediatric/Adolescent může být aplikována 6 až 12 měsíců po primární dávce jakoukoli inaktivovanou očkovací látkou proti hepatitidě A, jak ukázaly údaj e u dospělých ve věku 18 až 83 let; o přípravku Vaqta Pediatric/Adolescent žádné takové údaje nejsou k dispozici.

Způsob podání

Přípravek Vaqta je nutno aplikovat INTRAMUSKULÁRNĚ. Preferovaným místem pro injekci je deltový sval. U dětí se může použít anterolaterální oblast stehna, jestliže není deltový sval dostatečně vyvinut. Očkovací látka se nesmí aplikovat subkutánně ani intradermálně, neboť tato cesta podání může vést k suboptimální odpovědi.

U jedinců s krvácivými poruchami, u nichž existuje riziko krvácení po intramuskulární injekci (např. hemofilici), lze použít jiných opatření, jako intramuskulární podání očkovací látky po antihemofilické nebo jiné podobné léčbě, případně za použití tlaku. U těchto osob lze očkovací látku podat subkutánně.

Přípravek Vaqta se nesmí podat do cévy.

4.3    Kontraindikace

Hypersenzitivita na léčivou látku nebo na kteroukoli pomocnou látku uvedenou v bodě 6.1.

U jedinců s probíhajícími závažnými horečnatými infekcemi je nutno očkování odložit.

4.4    Zvláštní upozornění a opatření pro použití

Osoby, u kterých se objeví symptomy vzbuzující podezření na přecitlivělost po podání přípravku Vaqta, nesmí dostat žádnou další dávku této očkovací látky (viz. bod 4.3 Kontraindikace).

Při očkování jedinců citlivých na latex je potřebná opatrnost, protože zátka injekční lahvičky obsahuje sušený přírodní latex, který může vyvolávat alergické reakce.

U jedinců, kteří vyrostli ve vysoce endemických oblastech, a/nebo se žloutenkou v anamnéze, je z důvodu pravděpodobné infekce virem hepatitidy A nutno před očkováním zvážit vyšetření na protilátky proti hepatitidě typu A.

Přípravek Vaqta nezajišťuje okamžitou ochranu proti hepatitidě typu A, přičemž před tím, než bude možno zjistit protilátky, mohou uplynout 2 až 4 týdny.

Přípravek Vaqta nezabrání onemocnění hepatitidou vyvolanému jinými patogeny než virem

2

hepatitidy A. Vzhledem k dlouhé inkubační době hepatitidy A (přibližně 20 až 50 dní), může být v době podání očkovací látky již přítomna nerozpoznaná infekce virem hepatitidy A. U těchto osob nemusí očkovací látka zabránit rozvoji onemocnění hepatitidou A.

Stejně jako u jiného očkování, musí být při aplikaci přípravku Vaqta dostupné odpovídající léčebné přípravky pro okamžitou léčbu anafylaktické a anafylaktoidní reakce, včetně epinefrinu (adrenalinu).

Očkování přípravkem Vaqta nemusí podobně jako u jiných očkovacích látek vést k ochranné odpovědi u všech vnímavých očkovaných.

Tato očkovací látka může obsahovat stopová množství neomycinu a formaldehydu, které se používají ve výrobním procesu.

4.5    Interakce s jinými léčivými přípravky a jiné formy interakce

Pokud se přípravek Vaqta podává pacientům s malignitami, pacientům léčeným imunosupresivy či jinak imunokompromitovaným, nemusí se dostavit očekávaná imunitní odpověď.

Potvrzená nebo _předpokládaná expozice viru hepatitidy A / Cestování do endemických oblastí Současné podání s imunoglobulinem

Osobám vyžadujícím buď post-expoziční profylaxi či kombinaci okamžité a dlouhodobé ochrany (např. lidé narychlo cestující do endemických oblastí) lze v zemích, kde je k dispozici imunoglobulin, přípravek Vaqta aplikovat současně s imunoglobulinem s tím, že se použijí různé injekční stříkačky a aplikuje se do odlišných míst. Titr protilátek však bude nejspíše nižší než při aplikaci samotné očkovací látky. Klinický význam tohoto zjištění nebyl stanoven.

Podání s jinými očkovacími látkami

Bylo prokázáno, že odpověď na hepatitidu A byla podobná, pokud se přípravek Vaqta podal současně s očkovací látkou proti spalničkám, příušnicím, zarděnkám, planým neštovicím, se 7valentní pneumokokovou očkovací látkou, inaktivovanou očkovací látkou proti poliomyelitidě, očkovací látkou obsahující toxoid difterie, toxoid tetanu, acelulární pertusí nebo očkovací látkou proti Heamophilu influenzae b. Odpovědi na očkovací látku proti spalničkám, příušnicím, zarděnkám, planým neštovicím, 7valentní pneumokokovou očkovací látku, inaktivovanou očkovací látku proti poliomyelitidě, toxoid difterie, toxoid tetanu, acelulární pertusi nebo očkovací látku proti Heamophilus influenzae b nebyly současným podáním s přípravkem Vaqta ovlivněny. Studie u dospělých ve věku 18 až 54 let prokázaly, že se přípravek Vaqta může podávat současně s očkovací látkou proti žluté zimnici a s polysacharidovou očkovací látkou proti tyfu.

Přípravek Vaqta se nesmí mísit s jinými očkovacími látkami ve stejné injekční stříkačce. Je-li nezbytná současná aplikace očkovacích látek, musí se každá očkovací látka aplikovat do samostatného injekčního místa a v samostatné injekční stříkačce.

4.6    Těhotenství a kojení

Reprodukční studie na zvířatech nebyly s přípravkem Vaqta provedeny.

Není známo, zda může podání přípravku Vaqta těhotné ženě způsobit poškození plodu nebo zda ovlivňuje reprodukční schopnosti. Podání přípravku Vaqta během těhotenství se nedoporučuje, pokud neexistuje vysoké riziko infekce hepatitidou typu A, a ošetřující lékař se nedomnívá, že možný prospěch očkování převáží rizika pro plod.

Není známo, zda se přípravek Vaqta vylučuje do lidského mléka a účinek na kojence po podání přípravku Vaqta jejich matkám nebyl studován. Proto je třeba při očkování kojících matek přípravkem Vaqta dbát zvýšené opatrnosti.

4.7    Účinky na schopnost řídit a obsluhovat stroje

Neexistují informace nasvědčující tomu, že přípravek Vaqta ovlivňuje schopnost řídit nebo obsluhovat stroje.

4.8    Nežádoucí účinky

Klinické studie

Děti ve věku od 12 měsíců do 23 měsíců

V 5 kombinovaných klinických hodnoceních dostalo 4 374 dětí ve věku 12 až 23 měsíců jednu nebo dvě dávky 25U přípravku Vaqta. Ze 4 374 dětí, které dostaly přípravek Vaqta, 3 885 (88,8 %) dostalo 2 dávky přípravku Vaqta a 1 250 (28,6 %) dětí dostalo přípravek Vaqta současně s jinými očkovacími látkami. Děti byly po dobu 5 dní po očkování sledovány s ohledem na zvýšenou teplotu a nežádoucí účinky v místě injekce a 14 dní po očkování s ohledem na systémové nežádoucí příhody, včetně horečky.

Ve třech z pěti protokolů, které sledovaly specificky denně od 1. do 5. dne po očkování zarudnutí, bolest/citlivost a otok v místě injekce, byla nejčastěji hlášeným nežádoucím účinkem po kterékoli dávce přípravku Vaqta bolest/citlivost v místě injekce.

Nejčastějšími systémovými nežádoucími příhodami u jedinců, kterým byl přípravek Vaqta podán samostatně, byly horečka a podrážděnost. Údaje z pěti protokolů byly zkombinovány, jelikož se použily podobné metody sběru systémových nežádoucích účinků.

Nežádoucí účinky hlášené jako související s očkovací látkou, pokud se přípravek Vaqta podával samotný, jsou uvedeny níže pro jednotlivé třídy orgánových systémů podle klesající četnosti výskytu.

[Velmi časté: (>1/10); časté: (>1/100 až < 1/10), méně časté: (> 1/1 000 až < 1/100); a vzácné: (>1/10 000 až < 1/1 000); není známo (z dostupných údajů nelze určit)]

Poruchy imunitního systému:

Vzácné: četné alergie

Poruchy metabolismu a výživy:

Méně časté: pokles chuti k jídlu; anorexie Vzácné: dehydratace

Psychiatrické poruchy:

Méně časté: nespavost; neklid

Vzácné: agitovanost; nervozita; fobie; křik; poruchy spánku Poruchy nervového systému:

Méně časté: ospalost; pláč; letargie; hypersomnie; špatná kvalita spánku Vzácné: závrať; bolest hlavy; ataxie

Poruchy oka:

Vzácné: tvorba krust na okrajích víček

Respirační, hrudní a mediastinální poruchy:

Méně časté: rhinorrhoea; kašel; ucpaný nos

Vzácné: překrvení dýchacích cest; kýchání; astma; alergická rhinitida; orofaryngeální bolest

Gastrointestinální poruchy:

Časté: průjem

Méně časté: zvracení

Vzácné: flatulence; břišní distenze; bolest v horní části břicha; změna barvy stolice; časté střevní pohyby; nauzea; žaludeční diskomfort; zácpa; říhání; ublinkávání

Poruchy kůže a podkožní tkáně:

Méně časté: vyrážka; plenková dermatitida

Vzácné: kopřivka; studený pot; ekzém; generalizovaný erytém; papulární vyrážka; puchýř; erytém; generalizovaná vyrážka; vyrážka z tepla; pocení; teplá kůže

Poruchy svalové a kosterní soustavy a pojivové tkáně:

Vzácné: synovitida

Celkové poruchy a reakce v místě aplikace:

Velmi časté: bolest/citlivost v místě injekce; zarudnutí v místě injekce

Časté: otok v místě injekce; horečka; podrážděnost; teplo v místě injekce; podlitina v místě injekce Méně časté: hematom v místě injekce; uzlík v místě injekce; malátnost; vyrážka v místě injekce Vzácné: bolest; krvácení v místě injekce; svědění v místě injekce; diskomfort; únava; poruchy chůze; změna zbarvení v místě injekce; papulka v místě injekce; kopřivka v místě injekce; pocit horka.

Děti/dospívající (ve věku 2 až 17 let)

V klinických studiích u 2 595 zdravých dětí (ve věku 2 roky a starší) a dospívajících, kteří dostali jednu nebo více dávek očkovací látky proti hepatitidě A, byli jedinci 5 dní po očkování sledováni s ohledem na zvýšenou teplotu a nežádoucí účinky v místě injekce a 14 dní po očkování s ohledem na systémové nežádoucí příhody, včetně horečky. Nejčastěji hlášenými nežádoucími účinky byly, většinou mírné a přechodné, reakce v místě aplikace injekce..

Nežádoucí příhody hlášené jako související s očkovací látkou jsou uvedeny níže pro jednotlivé třídy orgánových systémů podle klesající četnosti výskytu.

[Velmi časté: (>1/10); časté: (>1/100 až < 1/10), méně časté: (> 1/1 000 až < 1/100); a vzácné: (>1/10 000 až < 1/1 000); není známo (z dostupných údajů nelze určit)]

Poruchy metabolismu a výživy:

Vzácné: anorexie

Psychiatrické poruchy:

Méně časté: podrážděnost Vzácné: nervozita

Poruchy nervového systému:

Časté: bolest hlavy Méně časté: závrať Vzácné: somnolence; parestezie

Poruchy ucha a labyrintu:

Vzácné: bolest ucha

Cévní poruchy:

Vzácné: návaly horka

Respirační, hrudní a mediastinální poruchy:

Méně časté: ucpaný nos; kašel; rhinorrhoea

Gastrointestinální poruchy:

Méně časté: bolest břicha; zvracení; průjem; nevolnost

Poruchy kůže a podkožní tkáně:

Méně časté: vyrážka; pruritus Vzácné: kopřivka; pocení

Poruchy svalové a kosterní soustavy a pojivové tkáně:

Méně časté: bolest paže (do které byla aplikována injekce); artralgie; myalgie Vzácné: ztuhlost

Celkové poruchy a reakce v místě aplikace:

Velmi časté: bolest a citlivost v místě aplikace injekce

Časté: teplo, erytém a otok v místě aplikace injekce; horečka; ekchymóza v místě aplikace injekce Méně časté: astenie/únava; pruritus a bolest/bolestivost v místě aplikace injekce Vzácné: indurace v místě aplikace injekce; onemocnění podobající se chřipce; bolest na hrudi; bolest; pocit tepla; strup, ztuhlost/tlak a bodání v místě aplikace injekce

Stejně jako u všech očkovacích látek se mohou objevit alergické reakce vedoucí ve vzácných případech k šoku (viz bod 4.4 Zvláštní upozornění a opatření pro použití).

Zkušenosti po uvedení přípravku na trh

Při užívání prodávané očkovací látky byly hlášeny následující nežádoucí účinky.

Poruchy nervového systému

Velmi vzácné: Guillainův-Barréův syndrom

Poruchy krve a lymfatického systému Velmi vzácné: trombocytopenie

Poregistrační studie bezpečnosti

V poregistrační studii bezpečnosti dostalo 1 nebo 2 dávky přípravku Vaqta celkem 12 523 jedinců ve věku 2 až 17 let. Nedošlo k žádným závažným nežádoucím účinkům souvisejícím s očkovací látkou. Nedošlo k žádným nezávažným nežádoucím účinkům souvisejícím s očkovací látkou, které by si vyžádaly ambulantní ošetření.

Hlášení podezření na nežádoucí účinky

Hlášení podezření na nežádoucí účinky po registraci léčivého přípravku je důležité. Umožňuje to pokračovat ve sledování poměru přínosů a rizik léčivého přípravku. Žádáme zdravotnické pracovníky, aby hlásili podezření na nežádoucí účinky na adresu:

Státní ústav pro kontrolu léčiv Šrobárova 48 100 41 Praha 10

Webové stránky: www .sukl .cz/nahlasit-nezadouci-ucinek

4.9 Předávkování

Ohledně předávkování nejsou k dispozici žádné údaje.

5. FARMAKOLOGICKÉ VLASTNOSTI

Farmakoterapeutická skupina: virové vakcíny, ATC kód: J07BC

5.1 Farmakodynamické vlastnosti

Přípravek Vaqta obsahuje inaktivovaný kmen viru původně získaného další opakovanou kultivací

6

prokázaného atenuovaného kmene. Virus je množen, sklízen a purifikován do vysokého stupně, inaktivován formaldehydem a poté adsorbován na amorfní aluminium-hydroxyfosfát-sulfát.

Účinnost přípravku Vaqta: klinická studie Monroe

Klinické studie prokázaly, že v průběhu 6 týdnů po doporučené dávce základního očkování byla míra sérokonverze u dětí ve věku přibližně 12 měsíců 96 % a že v průběhu 4 týdnů po doporučené primární dávce byla míra sérokonverze u dětí (ve věku 2 roky a starších) a dospívajících 96 % . Bylo prokázáno, že nástup sérokonverze po jedné dávce přípravku Vaqta byl paralelní s nástupem ochrany proti klinickému onemocnění hepatitidou typu A. Ochranná účinnost byla prokázána po jedné dávce přípravku Vaqta na 1 037 dětech a dospívajících ve věku 2 až 16 let v americké komunitě s opakovaným výskytem hepatitidy typu A (The Monroe Efficacy Study). Sérokonverze bylo dosaženo u více než 99 % očkovaných jedinců během 4 týdnů očkování. Předexpoziční ochranná účinnost jedné dávky přípravku Vaqta byla 2 týdny po očkování 100 %. Většině očkovaných byla 6,

12 nebo 18 měsíců po první dávce podána posilovací dávka. Účinnost přípravku Vaqta pro použití v této komunitě byla prokázána faktem, že 9 let od ukončení studie nedošlo k žádnému výskytu případu hepatitidy A u očkovaných.

Přetrvávání imunologické paměti bylo prokázáno anamnestickou odpovědí protilátek na posilovací dávku aplikovanou dětem (ve věku 2 roky a starším) a dospívajícím 6 až 18 měsíců po primární dávce. Doposud se u očkovaných z klinické studie Monroe sledovaných až 9 let neobjevil žádný případ klinicky potvrzeného onemocnění hepatitidou A > 50 dní po očkování.

Studie imunogenity u dětí ve věku 12 až 23 měsíců

Ve třech kombinovaných klinických studiích hodnotících imunogenitu dostalo 1 022 z počátku séronegativních subjektů 2 dávky přípravku Vaqta samotného nebo současně s dalšími očkovacími látkami (kombinovaná očkovací látka obsahující toxoid difterie, toxoid tetanu, acelulární pertusi a/nebo Heamophilus influenzae b a/nebo kombinovanou očkovací látku proti spalničkám, příušnicím, zarděnkám, planým neštovicím a/nebo kombinovanou očkovací látku proti spalničkám, příušnicím a zarděnkám a/nebo planým neštovicím a/nebo 7valentní konjugovanou pneumokokovou očkovací látku). Sérokonverze bylo dosaženo u 99,9 % původně séronegativních subjektů. Individuální nebo současné podávání očkovacích látek nemělo za následek žádné významné rozdíly.

Použití u dětí s mateřskými protilátkami proti hepatitidě A

Ve studii týkající se současného podávání s jinými očkovacími látkami, dostaly děti přípravek Vaqta (25 U) ve věku přibližně 12 a 18 měsíců současně s dalšími pediatrickými očkovacími látkami nebo bez nich. Po každé dávce přípravku Vaqta (25 U) byly titry protilátek proti hepatitidě A srovnatelné u dětí, které byly na začátku studie séropozitivní na hepatitidu A, a u dětí, které byly na začátku studie séronegativní na hepatitidu A. Tyto údaje naznačují, že mateřské protilátky proti hepatitidě A u dětí ve věku přibližně 12 měsíců neovlivňujíimunitní odpověď na přípravek Vaqta.

Přetrvávání protilátek

Ve studiích se zdravými dětmi (ve věku > 2 roky) a dospívajícími, kteří dostali primární dávku 25 U přípravku Vaqta nultý den a posilovací dávku 25 U o 6 až 18 měsíců později, bylo dosud prokázáno, že protilátky proti hepatitidě A přetrvávají po dobu nejméně 10 let. Geometrické střední hodnoty měly v průběhu času sklon klesat. Geometrické střední hodnoty titrů během prvních 5 až 6 let klesaly, nicméně zdá se, že během 10 let se stabilizovaly.

Dostupné údaje z dlouhodobých studií, trvajících až 10 let, o přetrvávání protilátek proti viru hepatitidy A po 2 dávkách přípravku Vaqta podaných zdravým subjektům s neoslabenou imunitou ve věku až 41 let umožňují předpověď, že na základě matematického modelování nejméně 99 % subjektů zůstane séropozitivních (> 10 mlU anti-HAV/ml) nejméně 25 let po očkování.

Na základě této analýzy se zdá, že další očkování po úplné primárním očkování není nutné. Nicméně rozhodnutí, zda očkovat znovu, musí být založeno na poměru rizik a přínosu pro daného jedince.

Poregistrační studie bezpečnosti

V poregistrační studii bezpečnosti, která byla provedena velkou organizací péče o zdraví v USA, dostalo celkem 12 523 jedinců ve věku 2 až 17 let 1 nebo 2 dávky přípravku Vaqta. Bezpečnost byla hodnocena kontrolou zdravotní dokumentace, kde byly zaznamenávány návštěvy lékařské pohotovosti a ambulantní návštěvy, hospitalizace a úmrtí. U 12 523 jedinců zařazených do studie nedošlo v souvislosti s podáním očkovací látky k žádným závažným nežádoucím příhodám. V souvislosti s podáním očkovací látky nedošlo k žádným nezávažným nežádoucím příhodám, které by si vyžádaly ambulantní ošetření. V souvislosti s podáním očkovací látky nedošlo k žádným nežádoucím účinkům, které by nebyly hlášeny v dřívějších klinických studiích s přípravkem Vaqta.

5.2    Farmakokinetické vlastnosti

Protože je Vaqta očkovací látka, farmakokinetické studie se neprováděly.

5.3    Předklinické údaje vztahující se k bezpečnosti

Neklinické údaje neodhalily žádné zvláštní riziko pro člověka.

6. FARMACEUTICKÉ ÚDAJE

6.1    Seznam pomocných látek

Tetraboritan sodný, chlorid sodný a voda na injekci (Ohledně adjuvancií viz bod 2, KVALITATIVNÍ A KVANTITATIVNÍ SLOŽENÍ).

6.2    Inkompatibility

Protože nebyly provedeny žádné studie kompatibility, nesmí se tento přípravek mísit s jinými léčivými přípravky.

6.3    Doba použitelnosti

3 roky

6.4    Zvláštní opatření pro uchovávání

Uchovávejte v chladničce (2 °C - 8 °C).

OČKOVACÍ LÁTKU NEZMRAZUJTE, protože zmrazení snižuje účinnost.

6.5    Druh obalu a obsah balení

0,5 ml suspenze v injekční lahvičce (sklo typu I), šedá pryžová zátka (směs chlorbutylu a isoprenu).

6.6 Zvláštní opatření pro likvidaci přípravku

Očkovací látku je nutno použít tak, jak se dodává, není nutno ji rozpouštět.

Před natažením do stříkačky a aplikací dobře protřepejte. Pečlivé protřepání je nezbytné pro udržení očkovací látky ve formě suspenze.

Přípravky určené k parenterální aplikaci před podáním zkontrolujte zrakem, zda neobsahuj í cizí částice a zda nedošlo ke změně barvy. Přípravek Vaqta je po důkladném protřepání mírně neprůhledná bílá suspenze.

Je nezbytné používat pro každého pacienta novou sterilní stříkačku a jehlu a zabránit tak přenosu infekce z jedné osoby na druhou.

Veškerý nepoužitý léčivý přípravek nebo odpad musí být zlikvidován v souladu s místními požadavky.

7. DRŽITEL ROZHODNUTÍ O REGISTRACI

Merck Sharp & Dohme B.V.

Waarderweg 39 2031 BN Haarlem Nizozemsko

8.    REGISTRAČNÍ ČÍSLO(A)

59/1297/97-C

9.    DATUM PRVNÍ REGISTRACE/PRODLOUŽENÍ REGISTRACE

Datum první registrace: 17.12.1997

Datum posledního prodloužení registrace: 13.11.2013

10. DATUM REVIZE TEXTU

5.5.2015

9