Tacrolimus Accord 1 Mg
zastaralé informace, vyhledat novějšíPříloha č. 1 k rozhodnutí o registraci sp. zn. sukls144182/2012 a příloha k sp.zn. sukls130428/2011, sukls41801/2012
PŘÍBALOVÁ INFORMACE: INFORMACE PRO UŽIVATELE
TACROLIMUS ACCORD 0.5 mg TACROLIMUS ACCORD 1 mg TACROLIMUS ACCORD 5 mg tvrdé tobolky
tacrolimusum
Přečtěte si pozorně celou příbalovou informaci dříve, než začnete tento přípravek užívat, protože obsahuje pro Vás důležité údaje.
- Ponechte si příbalovou informaci pro případ, že si ji budete potřebovat přečíst znovu.
- Máte-li jakékoli další otázky, zeptejte se svého lékaře nebo lékárníka.
- Tento přípravek byl předepsán výhradně Vám. Nedávejte jej žádné další osobě. Mohl by jí ublížit, a to i tehdy, má-li stejné známky onemocnění jako Vy.
- Pokud se u Vás vyskytne kterýkoli z nežádoucích účinků, sdělte to svému lékaři nebo lékárníkovi. Stejně postupujte v případě jakýchkoli nežádoucích účinků, které nejsou uvedeny v této příbalové informaci.
Co naleznete v této příbalové informaci:
1. Co je přípravek Tacrolimus Accord a k čemu se používá
2. Čemu musíte věnovat pozornost, než začnete přípravek Tacrolimus Accord užívat
3. Jak se přípravek Tacrolimus Accord užívá
4. Možné nežádoucí účinky
5 Jak přípravek Tacrolimus Accord uchovávat
6. Obsah balení adalší informace
1. CO JE PŘÍPRAVEK TACROLIMUS ACCORD A K ČEMU SE POUŽÍVÁ
Přípravek Tacrolimus Accord patří do skupiny léků známých jako imunosupresiva.
Po transplantaci orgánů (např. jater, ledviny, srdce ) se bude imunitní systém Vašeho těla snažit nový orgán odloučit (rejekce orgánu). Přípravek Tacrolimus Accord se užívá jako prevence odmítnutí nově transplantovaných orgánů. Přípravek Tacrolimus Accord Vám může být předepsán také při léčbě odmítnutí transplantovaných orgánů., Pokud jste užíval/a léky k prevenci odmítnutí orgánů a tyto nebyly dostatečně účinné, potom Vám lékař musí změnit léčbu na tacrolimus.
Tacrolimus Accord se často užívá v kombinaci s jinými léky, které rovněž potlačují imunitní systém.
2. ČEMU MUSÍTE VĚNOVAT POZORNOST, NEŽ ZAČNETE PŘÍPRAVEK TACROLIMUS ACCORD UŽÍVAT
Neužívejte přípravek Tacrolimus Accord:
• jestliže jste alergický/á na takrolimus nebo na kteroukoli další složku tohoto přípravku (uvedenou v bodě 6).
• jestliže jste alergický/á na jakékoli antibiotikum, které patří do skupiny makrolidů (např. erythromycin, klarithromycin, josamycin).
Upozornění a opatření
Před užitím přípravku Tacrolimus Accord se poraďte se svým lékařem nebo lékárníkem.
• Přípravek Tacrolimus Accord užívejte každý den tak dlouho, dokud budete potřebovat imunosupresi k potlačení rejekce transplantovaného orgánu. Zůstávejte v pravidelném styku se svým lékařem.
• Po dobu užívání přípravku Tacrolimus Accord Vám bude Váš lékař pravděpodobně čas od času provádět řadu různých vyšetření (včetně vyšetření krve, moči, srdeční činnosti, zraku a
1
neurologických testů). To je zcela normální a pomůže to lékaři určit nejvhodnější dávku přípravku Tacrolimus Accord pro Vás.
• Vyhýbejte se užívání rostlinných léčivých přípravků, např. třezalky tečkované (Hypericum perforatum) nebo jiných rostlinných přípravků, protože mohou ovlivnit účinnost a dávku přípravku Tacrolimus Accord, který máte užít. Máte-li pochyby, prosím, poraďte se se svým lékařem dříve, než začnete užívat jakýkoli rostlinný přípravek nebo lék.
• Řekněte svému lékaři, jestliže máte problémy s játry nebo jste měl(a) onemocnění, které mohlo Vaše játra poškodit; protože to může ovlivnit dávku přípravku Tacrolimus Accord, kterou dostáváte.
• Řekněte svému lékaři, jestliže máte průjem déle než jeden den, protože by mohlo být nutné upravit dávku přípravku Tacrolimus Accord, kterou užíváte.
• Noste vhodný ochranný oděv a používejte opalovací krém s vysokým ochranným faktorem, abyste omezil(a) vystavení kůže slunečnímu a UV záření. Důvodem je možné riziko zhoubných kožních změn v důsledku imunosupresivní léčby.
• Potřebujete-li nějaké očkování, prosím, informujte svého lékaře předem. Váš lékař Vám poradí nejvhodnější postup.
Další léčivé přípravky a přípravek Tacrolimus Accord
Informujte svého lékaře nebo lékárníka o všech lécích, které užíváte, které jste v nedávné době užíval/a nebo které možná budete užívat.
Přípravek Tacrolimus Accord se nesmí užívat současně s cyklosporinem
Hladiny přípravku Tacrolimus Accord v krvi mohou být ovlivněny jinými léky, které užíváte, a hladiny jiných léků v krvi mohou být ovlivněny užíváním přípravku Tacrolimus Accord; to může vyžadovat zvýšení nebo snížení dávky přípravku Tacrolimus Accord.
Opatrnost vyžadují tato léčiva:
• antimykotika (léky proti plísním, např. ketokonazol, flukonazol, itrakonazol, vorikonazol, klotrimazol) a antibiotika, zvláště tzv. makrolidová antibiotika, používaná k léčbě infekcí, např. erythromycin, klarithromycin, josamycin nebo rifampicin
• inhibitory HIV proteáz, např. ritonavir
• omeprazol nebo lansoprazol, který se užívá k léčbě žaludečních vředů
• hormonální přípravky s ethinylestradiolem (např. perorální antikoncepce) nebo danazol
• léky používané k léčbě vysokého krevnímu tlaku jako je. nifedipin, nikardipin, diltiazem a verapamil
• léky známé jako “statiny”, které se používají k léčbě zvýšeného cholesterolu a triglyceridů
• antiepileptika fenobarbital nebo fenytoin
• kortikosteroidy jako prednisolon a metylprednisolon
• antidepresivum nefazodon
• třezalka tečkovaná (Hypericum perforatum) nebo léčivé rostlinné přípravky ( viz Upozornění a opatření)
• antiemetika, která se užívají k léčbě nevolnosti a zvracení (např. metoklopramid)
• cisaprid nebo antacid magnesium-aluminium-hydroxid, které se užívají k léčbě pálení žáhy
Jestliže potřebujete vakcinace, informujte svého lékaře předem o tom, že užíváte tento přípravek.
Informujte svého lékaře jestliže jste užíval(a) nebo v současné době užíváte ibuprofen, amfotericin B nebo antivirotika (protivirové léky, např. aciklovir). Tyto léky užívané současně s přípravkem Tacrolimus Accord mohou zhoršit problémy s ledvinami nebo nervovým systémem.
Jestliže užíváte přípravek Tacrolimus Accord, je také třeba, aby Váš lékař věděl, jestli užíváte doplňky draslíku nebo draslík šetřící diuretika (např. amilorid, triamteren nebo spironolakton), určité látky působící proti bolesti (tzv. nesteroidní antirevmatika, např. ibuprofen), antikoagulancia (léky proti srážení krve) nebo perorální přípravky k léčbě diabetu.
Užívání přípravku Tacrolimus Accord s jídlem a pitím
Přípravek Tacrolimus Accord byste měl(a) užívat nalačno nebo nejméně 1 hodinu před jídlem, nebo 2 až 3 hodiny po jídle. Při léčbě přípravkem Tacrolimus Accord je třeba vyhnout se konzumaci grapefruitu a grapefruitové šťávě.
Těhotenství, kojení a fertilita
• Pokud jste těhotná nebo kojíte, domníváte se, že můžete být těhotná, nebo plánujete otěhotnět, poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem dříve, než začnete tento přípravek užívat.
• Přípravek Tacrolimus Accord se vylučuje do mateřského mléka. Proto byste neměla kojit během užívání přípravku Tacrolimus Accord.
Řízení dopravních prostředků a obsluha strojů
Neřiďte dopravní prostředky a neobsluhujte žádné přístroje nebo stroje, pokud se po užití přípravku Tacrolimus Accord cítíte ospalý/á, máte závratě nebo problémy s ostrým viděním. Tyto účinky jsou pozorovány častěji, jestliže se přípravek Tacrolimus Accord užívá ve spojení s alkoholem.
Přípravek Tacrolimus Accord obsahuje laktosu
Tento přípravek obsahuje laktosu (Tacrolimus Accord 0,5/1/5 mg obsahuje 0,050/0,048/0,098 g laktosy). Jestliže užíváte přípravek podle doporučení, tak každá dávka obsahuje 0,050/ 0,048/0,098 g laktosy. Pokud Vám Váš lékař řekl, že nesnášíte některé cukry, poraďte se se svým lékařem, než začnete tento léčivý přípravek užívat. Pacienti se vzácnými dědičnými problémy s intolerancí galaktosy, vrozeným nedostatkem laktasy nebo malabsorpcí glukosy a galaktosy, by tento přípravek neměli užívat.
3. JAK SE PŘÍPRAVEK TACROLIMUS ACCORD UŽÍVÁ
Vždy užívejte tento přípravek přesně podle pokynů svého lékaře nebo lékárníka. Pokud si nejste jistý(á), poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem. Zahajovací dávku k prevenci rejekce transplantovaného orgánu určí Váš lékař podle Vaší tělesné hmotnosti. První dávka těsně po transplantaci se obvykle pohybuje v rozmezí 0,075-0,30 mg / kg tělesné hmotnosti / den v závislosti na transplantovaném orgánu.
Vaše dávka závisí na Vašem celkovém zdravotním stavu a na tom, jaké další imunosupresivní léky užíváte. Bude nutné, aby Vám Váš lékař pravidelně prováděl krevní testy, aby bylo možné stanovit přesnou dávku a občas dávku upravit. Jakmile se Váš stav stabilizuje, lékař obvykle dávku přípravku Tacrolimus Accord sníží. Váš lékař Vám přesně řekne, kolik tobolek máte užívat a jak často.
Tento přípravek se užívá dvakrát denně, obyčejně ráno a večer. Obecně byste měl(a) užívat přípravek Tacrolimus Accord nalačno nebo alespoň 1 hodinu před jídlem nebo 2 až 3 hodiny po něm. Tobolky polykejte celé a zapijte sklenicí vody. Tobolky užijte hned po vyjmutí z blistru. Dokud užíváte přípravek Tacrolimus Accord, vyhýbejte se konzumaci grapefruitu a grapefruitové šťávy.
Jestliže jste užil(a) více přípravku Tacrolimus Accord, než jste měl(a)
Jestliže jste omylem užil(a) příliš mnoho tobolek přípravku Tacrolimus Accord, ihned navštivte svého lékaře anebo se obraťte na oddělení pohotovosti v nejbližší nemocnici.
Jestliže jste zapomněl(a) užít přípravek Tacrolimus Accord
Nezdvojujte následující dávku, abyste nahradil(a) jednotlivé zapomenuté dávky. Jestliže je téměř čas užít dávku další, vyčkejte do té doby a pak pokračujte podle obvyklého časového rozvrhu.
Jestliže jste přestal(a) užívat přípravek Tacrolimus Accord
Ukončení léčby přípravkem Tacrolimus Accord může zvýšit nebezpečí rejekce transplantovaného orgánu. Neukončujte léčbu, pokud Vám to neřekne Váš lékař.
Máte-li jakékoli další otázky, týkající se užívání tohoto přípravku, zeptejte se svého lékaře nebo lékárníka.
4. MOŽNÉ NEŽÁDOUCÍ ÚČINKY
Podobně jako všechny léky, může mít i tento přípravek nežádoucí účinky, které se ale nemusí vyskytnout u každého.Léky na potlačení imunity, včetně takrolimu, zeslabují obranné mechanismy Vašeho těla, aby zabránily odloučení transplantovaného orgánu. V důsledku toho není Vaše tělo schopno bojovat proti infekcím tak jako jindy. Pokud užíváte takrolimus, můžete častěji než obvykle onemocnět různými infekcemi kůže, ústní dutiny, žaludku, střev, plic a močových cest.
Mohou se vyskytnout závažné nežádoucí účinky včetně alergických a anafylaktických reakcí. Po léčbě takrolimem byly hlášeny nezhoubné i zhoubné nádory v důsledku potlačení imunity.
Možné nežádoucí účinky jsou seřazeny podle četnosti výskytu do následujících kategorií: velmi časté (mohou se vyskytnout u více než 1 z 10 pacientů); časté (mohou se vyskytnout až u 1 z 10 pacientů); méně časté (mohou se vyskytnout až u 1 ze 100 pacientů); vzácné (mohou se vyskytnout až u 1 z 1000 pacientů); velmi vzácné (mohou se vyskytnout až u 1 z 10 000 pacientů), neznámá četnost (z dostupných údajů nelze určit).
Velmi časté
• zvýšená hladina cukru v krvi, diabetes mellitus (cukrovka), zvýšená hladina draslíku v krvi
• zvýšený krevní tlak
• třes, bolesti hlavy, poruchy spánku
• průjem, nevolnost
• ledvinové obtíže
Časté
• snížení počtu krevních buněk (krevních destiček, červených nebo bílých krvinek), zvýšení počtu bílých krvinek, změny počtu červených krvinek,
• snížené koncentrace hořčíku, fosfátů, draslíku, vápníku a sodíku v krvi, nadměrné zmnožení tekutiny v těle, zvýšená koncentrace močové kyseliny nebo tuků v krvi, snížená chuť k jídlu, zvýšení acidity (kyselosti) krve, další změny koncntrací solí v krvi
• příznaky úzkosti, zmatenost a dezorientace, deprese, změny nálady, noční můry, halucinace, duševní poruchy
• záchvaty, poruchy vědomí, mravenčení a pocit necitlivosti (někdy bolestivé) v rukou a nohou, závratě, zhoršení schopnosti psát, poruchy nervového systému
• rozmazané vidění, zvýšená citlivost na světlo, oční poruchy
• zvonění v uších
• snížení průtoku krve v srdečních cévách, rychlejší srdeční tep
• krvácení, částečné nebo celkové zúžení cév, snížení krevního tlaku
• dušnost, změny plicní tkáně, hromadění tekutiny kolem plic, zánět hltanu, kašel, příznaky podobné chřipkovým
• záněty nebo vředy způsobující bolesti v břiše nebo průjem, krvácení do žaludku, záněty nebo vředy v ústech, nahromadění tekutiny v břiše, zvracení, bolesti v břiše, poruchy trávení, zácpa, plynatost, nadýmání, řídká stolice, žaludeční obtíže
• změny hodnot jaterních enzymů a změny jaterních funkcí, vzhledem kjaterním problémům zežloutnutí kůže, poškození jaterní tkáně, a zánět jater
• svědění, vyrážka, ztráta vlasů, akné, zvýšené pocení
• bolesti kloubů, končetin a zad, svalové křeče
• nedostatečná funkce ledvin, snížená tvorba moči, porušené anebo bolestivé močení
• celková slabost, horečka, nahromadění vody v těle, bolest a celkově nepříjemný pocit (diskomfort), zvýšená aktivita alkalické fosfatázy v krvi, zvýšení tělesné hmotnosti, porucha vnímání teploty
• nedostatečná funkce transplantovaného orgánu.
Méně časté
• změny krevní srážlivosti, snížení počtu všech typů krvinek,
• dehydratace (nedostatek tekutin), snížení hladin bílkovin nebo cukru v krvi, zvýšení hladiny fosfátů v krvi
• koma, krvácení do mozku, mrtvice, ochrnutí, mozkové poruchy, poruchy mluvení a řeči, poruchy paměti
• zákal čočky
• porucha sluchu
• nepravidelný srdeční rytmus, zástava, snížený srdeční výkon, onemocnění srdečního svalu, zbytnění srdečních komor, bušení srdce, abnormální EKG nálezy, abnormality srdeční frekvence a pulsu
• krevní sraženiny v žilách končetin, šok
• dýchací obtíže, poruchy dýchacího systému, astma
• obstrukce (neprůchodnost) střeva, zvýšení aktivity enzymu amylázy v krvi, reflux (zpětný tok) žaludečního obsahu do jícnu, opožděné vyprazdňování žaludku
• kožní záněty, pocit pálení na slunečním světle
• poruchy kloubů
• neschopnost se vymočit, bolestivá menstruace a abnormální menstruační krvácení
• selhání některých orgánů, onemocnění podobné chřipce, zvýšená citlivost na teplo a chlad, pocit tlaku na hrudi, neklid nebo abnormální pocity, zvýšení aktivity enzymu laktátdehydrogenázy v krvi, pokles tělesné hmotnosti.
• hemolyticko-uremický syndrom, pro který je charakteristické akutní selhání ledvin ( slabé nebo žádné močení), mikroangiopatická hemolytická anemie ( snížení počtu červených krvinek a extrémní únava) a nízký počet krevních destiček, tvorba podlitin, krvácení a známky infekce.Toto může být fatální.
Vzácné
• drobná krvácení do kůže v důsledku krevních sraženin
• nahromadění tekutiny kolem srdce (v osrdečníku)
• zvýšená ztuhlost svalů
• slepota
• hluchota
• náhlá dušnost
• tvorba cyst ve slinivce břišní
• tvorba půchýřků na kůži, v ústech a na genitáliích
• poruchy krevního průtoku játry
• zvýšené ochlupení
• žízeň, pády, snížená pohyblivost,
• vředy
• trombocytopenická purpura, pro kterou je charakteristická horečka, tvorva podlitin pod kůží ( červené tečky), s/bez nevysvětlitelnou únavou, zmateností, žloutnutím kůže nebo očního bělma ( žloutenka), s příznaly slabého močení ( nebo zádného močení). Toto může být fatální.
Velmi vzácné
• abnormální echokardiogram
• svalová slabost
• bolestivé močení s a krev moči
• selhání jater, zúžení žlučovodu
• zmnožení tukové tkáně
• Stevens-Johnsonův syndrom se zpočátku projevuje jako červené tečky s terčíky nebo okrouhlá místa, která se často uprostřed loupou. Vyrážka se může rozvinout až na rozsáhlé loupání kůže. Další příznaky, které se mohou vyskytnout jsou vředy v ústech, hrdle, nose, na genitáliích a zánět spojivek ( červené, oteklé oči). Vyrážky na kůži jsou často doprovázeny příznaky jako při chřipce. Toto může být fatální.
Neznámá četnost
• čistá aplazie červených krvinek, která vede k velmi závažnému poklesu červených krvinek, doprovázená únavou.
• agranulocytóza, která vede k závažnému poklesu bílých krvinek, doprovázená vředy v ústech, horečkou a infekcí/emi.
• hemolytická anemie, která vede k snížení počtu červených krvinek z důvodu jejich abnormálního rozpadu, provázená únavou.
Pokud se u Vás vyskytne kterýkoli z nežádoucích účinků, sdělte to svému lékaři nebo lékárníkovi. Stejně postupujte v případě jakýchkoli nežádoucích účinků, které nejsou uvedeny v této příbalové informaci.
5. JAK PŘÍPRAVEK TACROLIMUS ACCORD UCHOVÁVAT
Uchovávejte tento přípravek mimo dohled a dosah dětí.
Nepoužívejte tento přípravek po uplynutí doby použitelnosti uvedené na obalu za EXP/Použitelné do. Doba použitelnosti se vztahuje k poslednímu dni uvedeného měsíce.
Uchovávejte při teplotě do 25 °C.
Uchovávejte v původním obalu, aby byl přípravek chráněn před vlhkostí.
Nevyhazujte žádné léčivé přípravky do odpadních vod nebo domácího odpadu. Zeptejte se svého lékárníka, jak naložit s přípravky, které již nepoužíváte. Tato opatření pomáhají chránit životní prostředí.
6. OBSAH BALENÍ A DALŠÍ INFORMACE
Co přípravek Tacrolimus Accord obsahuje
Léčivou látkou je tacrolimusum.
0,5 mg: Jedna tobolka obsahuje tacrolimusum 0,5 mg, ve formě tacrolimusum monohydricum 1 mg: jedna tobolka obsahuje tacrolimusum 1 mg, ve formě tacrolimusum monohydricum 5 mg: jedna tvrdá tobolka obsahuje tacrolimusum 5 mg, ve formě tacrolimusum monohydricum.
Pomocnými látkami jsou:
monohydrát laktosy, sodná sůl kroskarmelosy (E468), hypromelosa (E464), magnesium-stearát (E470b)
Tvrdá želatinová tobolka pro Tacrolimus 0,5 mg: želatina, oxid titaničitý (E171), žlutý oxid železitý (E172), natrium- lauryl-sulfát
Tvrdá želatinová tobolka pro Tacrolimu pro 1 mg: želatina, oxid titaničitý (E171), natrium- lauryl-sulfát
Tvrdá želatinová tobolka pro Tacrolimu pro 5 mg: želatina, oxid titaničitý (E171), žlutý oxid železitý (E172), natrium- lauryl-sulfát
Inkoustový potisk
Šelak, propylenglykol, hydroxid sodný, černý oxid železitý (E172)
Jak přípravek Tacrolimus Accord vypadá a co obsahuje toto balení
Tacrolimus Accord 0,5 mg, tvrdé tobolky
Světle žluté/světle žluté tvrdé želatinové tobolky, přibližně 11,40 mm, velikost „5“, s potiskem „TCR“ na víčku a „0,5“ na těle tobolky, obsahující bílý nebo téměř bílý granulovaný prášek.
Tacrolimus Accord 1 mg, tvrdé tobolky
Bílé/bílé tvrdé želatinové tobolky, přibližně 11,40 mm, velikost |
„5“, s potiskem „TCR“ na víčku a „1“ na |
těle tobolky, obsahující bílý nebo téměř bílý granulovaný prášek. |
Růžové/růžové tvrdé želatinové tobolky, přibližně 14,30 mm, velikost |
„4“, s potiskem „TCR“ na víčku a |
„5“ na těle tobolky, obsahující bílý nebo téměř bílý granulovaný prášek. |
Tacrolimus Accord, tvrdé tobolky jsou baleny v Alu/Alu blistrech.
Velikost balení:
Tacrolimus Accord 0,5 mg , tvrdé tobolky 20, 30, 50, 60 a 100 tvrdých tobolek
Tacrolimus Accord 1 mg , tvrdé tobolky 20, 30, 50, 60, 90 a 100 tvrdých tobolek
Tacrolimus Accord 5 mg , tvrdé tobolky 30, 50, 60 a 100 tvrdých tobolek
Na trhu nemusí být všechny velikosti balení.
Držitel rozhodnutí o registraci a výrobce
Accord Healthcare Limited Sage House,
319 Pinner Road,
North Harrow, Middlesex, HA1 4HF,
Velká Británie
Tento léčivý přípravek je v členských státech EHP registrován pod těmito názvy:
Název členského státu |
Název přípravku |
Nizozemsko |
Tacrolimus Accord 0,5/1/5 mg Capsule hard |
Rakousko |
Tacrolimus Accord 0,5/1/5 mg hartkapseln |
Bulharsko |
Tacrolimus Accord 0,5/1/5 mg Kancyna TBtpga |
v Česká republika |
Tacrolimus Accord 0,5/1/5 mg tvrdé tobolky |
Dánsko |
Tacrolimus Accord 0,5/1/5 mg kapsler hárde |
Finsko |
Tacrolimus Accord 0,5/1/5 mg kapseli kova |
Německo |
Tacrolimus Accord 0,5/1/5 mg hartkapseln |
Řecko |
Tacrolimus Accord 0,5/1/5 mg Kasárno, oKXppó |
Maďarsko |
Tacrolimus Accord 0,5/1/5 mg kemény kapszula |
Irsko |
Tacrolimus 0.5/1/5 mg Hard capsules |
Itálie |
Tacrolimus Accord Healthcare 0,5/1/5 mg Capsule hard |
Lotyšsko |
Tacrolimus Accord 0,5/1/5 mg cietas kapsulas |
Litva |
Tacrolimus Accord 0,5/1/5 mg kietos kapsules |
Malta |
Tacrolimus Accord 0.5/1/5 mg Hard capsules |
Norsko |
Tacrolimus Accord 0,5/1/5 mg kapsler harde |
Polsko |
Tacrolimus Accord 0,5/1/5 mg, kapsulki twarde |
Portugalsko |
Tacrolimus Accord |
Rumunsko |
Tacrolimusum Accord 0,5/1/5 mg, Capsule |
Slovenská republika |
Tacrolimusum Accord 1/5 mg tvrde kapsule |
Slovinsko |
Takrolimus Accord 1/5 mg trde kapsule |
Španělsko |
Tacrolimus Accord Healthcare 0,5/1/5 mg cápsulas duras |
Švédsko |
Tacrolimus Accord 0,5/1/5 mg kapsel hárd |
Tato příbalová informace byla naposledy schválena: 19.11.2012
7