Příbalový Leták

zastaralé informace, vyhledat novější

Immunine Baxter 600 Iu

zastaralé informace, vyhledat novější

sp.zn.sukls200248/2013

SOUHRN ÚDAJŮ O PŘÍPRAVKU

1.    NÁZEV PŘÍPRAVKU

IMMUNINE BAXTER 600 IU, prášek a rozpouštědlo pro injekční nebo infuzní roztok

2.    KVALITATIVNÍ A KVANTITATIVNÍ SLOŽENÍ Léčivá látka: factor IX coagulationis humanus

Jedna inj. lahvička prášku pro injekční roztok obsahuje nominálně 600 IU factor IX coagulationis humanus.

1 ml roztoku přípravku IMMUNINE obsahuje po rekonstituci 5 ml vody na injekci přibližně 120 IU/ml lidského koagulačního faktoru IX.

Účinnost FIX (IU) je stanovena jednostupňovým koagulačním testem dle Evropského lékopisu. Vyrobeno z plazmy lidských dárců.

Specifická aktivita přípravku IMMUNINE je > 50 IU faktoru IX/mg proteinu.

Úplný seznam pomocných látek viz bod 6.1.

3. LÉKOVÁ FORMA

Prášek a rozpouštědlo pro injekční nebo infuzní roztok.

Bílý nebo nažloutlý lyofilizovaný prášek nebo drobivá pevná látka.

4. KLINICKÉ ÚDAJE

4.1    Terapeutické indikace

Léčba a profylaxe krvácení u pacientů s hemofilií B (vrozený nedostatek faktoru IX).

Přípravek IMMUNINE je indikován pro všechny věkové skupiny dětí starších 6 let a dospělých.

Není k dispozici dostatek údajů o použití přípravku IMMUNINE u dětí do 6 let věku.

4.2    Dávkování a způsob podání

Léčba by měla být zahájena pod dozorem lékaře, který má zkušenosti s léčbou hemofilie.

Dávkování

Dávka a délka substituční léčby závisí na závažnosti deficitu faktoru IX, na místě a rozsahu krvácení a na klinickém stavu pacienta.

Podávaná dávka faktoru IX se vyjadřuje v mezinárodních jednotkách (IU), které se vztahují k aktuálnímu standardu WHO pro přípravky obsahující faktor IX. Aktivita faktoru IX v plazmě se vyjadřuje buď v procentech (vzhledem k normální lidské plazmě) nebo v mezinárodních jednotkách-IU (vzhledem k mezinárodnímu standardu pro koncentráty faktoru IX v plazmě).

Jedna mezinárodní jednotka (IU) aktivity faktoru IX odpovídá množství faktoru IX v 1 ml normální lidské plazmy.

Léčba podle potřeby

Výpočet požadované dávky faktoru IX je založen na empirickém zjištění, že 1 mezinárodní jednotka (IU) faktoru IX na kg tělesné hmotnosti u pacientů ve věku 12 a starších zvyšuje aktivitu faktoru IX v plazmě přibližně o 1,1 % normální aktivity.

Potřebná dávka se určuje podle následujícího vzorce:

Potřebné jednotky = tělesná hmotnost (kg) x požadovaný vzestup faktoru IX (%) (IU/dl) x 0,9

Dávka a četnost podávání by měly být vždy vztaženy ke klinické účinnosti v individuálním případě. Přípravky obsahující faktor IX jen zřídka vyžadují častější podávání než jednou denně.

V případě následujících krvácivých příhod by v daném období neměla poklesnout aktivita faktoru IX pod danou plazmatickou aktivitu (v % normálu nebo v IU/dl).

Následující tabulka může být vodítkem pro určení dávkování při krvácivých příhodách a chirurgických výkonech:

Stupeň krvácení / Typ chirurgického výkonu

Požadovaná hladina faktoru IX (% normálu)(IU/dl)

Frekvence dávkování (hodiny) / Délka trvání léčby (dny)

Krvácení

Časná hemartróza, krvácení do svalů nebo ústní dutiny

20-40

Opakujte každých 24 hodin. Nejméně 1 den, dokud se krvácení, které se vyznačuje bolestí, nezastaví nebo se nedosáhne vyléčení.

Rozsáhlejší hemartróza, krvácení do svalů nebo hematom

30-60

Opakujte infuze každých 24 hodin po 3-4 dny či více, dokud bolest a akutní nemohoucnost nepřejdou.

Život ohrožující krvácení

60-100

Opakujte infuze každých 8 až 24 hodin, dokud není nebezpečí zažehnáno.

Operace

Menší

Včetně extrakce zubu

30-60

Každých 24 hodin, nejméně 1 den, dokud se nedosáhne vyléčení.

Větší operace

80-100

(před operací a po operaci)

Opakujte infuze každých 8-24 hodin až do adekvátního zahojení rány, pak pokračujte v terapii nejméně dalších 7 dní, abyste udrželi aktivitu na 30% až 60%.

Profylaxe

Pro dlouhodobou profylaxi krvácení u pacientů s těžkou hemofilií B jsou obvyklé dávky 20 až 40 IU faktoru IX na kg tělesné hmotnosti v intervalu 3 až 4 dnů.

V některých případech, zejména u mladších pacientů, mohou být nezbytné kratší intervaly mezi dávkami nebo vyšší dávky.

Jako vodítko k určení potřebné dávky a frekvence opakovaných infuzí se doporučuje sledování hladin faktoru IX v průběhu léčby. Zejména v případě větších chirurgických výkonů je přesné sledování substituční terapie pomocí koagulačních vyšetření (aktivity faktoru IX v plazmě) nezbytné. Jednotliví pacienti se mohou lišit v odpovědi na faktor IX dosahováním různých hodnot in vivo recovery a vykazováním různých poločasů.

Pediatrická _ populace

V    současnosti dostupné údaje jsou popsány v bodě 5.2, ale na jejich základě nelze učinit žádná doporučení ohledně dávkování.

Způsob podání

Intravenózní podání. Maximální rychlost infuze by neměla překročit 2 ml za minutu.

Návod k rekonstituci tohoto léčivého přípravku před jeho podáním je uveden v bodě 6.6.

4.3    Kontraindikace

•    Hypersenzitivita na léčivou látku nebo na kteroukoli pomocnou látku.

•    Diseminovaná intravaskulámí koagulace (DIC) a/nebo hyperfibrinolýza.

•    Známá alergie na heparin nebo heparinem indukovaná trombocytopenie v anamnéze.

Léčba přípravkem IMMUNINE je indikována pouze pro zvládnutí život ohrožujícího krvácení, a to až po zvládnutí těchto stavů odpovídající léčbou.

4.4    Zvláštní upozornění a opatření pro použití

Hypersenzitivita

Při používání přípravku IMMUNINE může dojít k hypersenzitivním reakcím alergického typu.

Tento přípravek obsahuje kromě faktoru IX stopy dalších lidských proteinů. Pacienti mají být poučeni, aby, pokud se objeví projevy hypersenzitivity, ihned přerušili používání přípravku a kontaktovali svého lékaře. Pacienti a/nebo jejich ošetřovatelé mají být informováni o časných příznacích hypersenzitivních reakcí jako je vyrážka, generalizovaná kopřivka, tlak na hrudi, sípání, hypotenze a anafylaxe.

V    případě šoku je třeba dodržet platné léčebné standardy pro léčbu šoku.

Inhibitory

Po opakované léčbě přípravky obsahujícími lidský koagulační faktor IX mají být pacienti sledováni s ohledem na vývoj neutralizujících protilátek (inhibitorů), které by měly být kvantifikovány v Bethesda jednotkách (Bethesda Units, BU) pomocí příslušných biologických testů.

Pokud není dosaženo očekávané úrovně aktivity faktoru IX v plazmě, nebo pokud není krvácení kontrolováno odpovídající dávkou, je třeba provést test stanovující, zda jsou přítomny inhibitory faktoru IX. U pacientů s vysokými hladinami inhibitoru nemusí být léčba faktorem IX účinná a je třeba zvážit další terapeutické možnosti. Léčbu těchto pacientů má vést lékař se zkušenostmi v léčbě pacientů s hemofilií a proto je třeba kontaktovat specializované hemofilické centrum.

V    literatuře existují zprávy o asociaci vzniku inhibitoru faktoru IX a alergickými reakcemi. Proto má být u pacientů, u nichž se objeví alergická reakce, vyšetřena přítomnost inhibitoru. Je třeba zmínit, že u pacientů s inhibitorem faktoru IX může být vyšší riziko vzniku anafylaxe během následujícího podání faktoru IX.

Vzhledem k riziku alergických reakcí po podání přípravků s faktorem IX mají být úvodní podání faktoru IX dle uvážení lékaře provedena pod lékařským dohledem tam, kde lze zajistit potřebnou léčbu alergických reakcí.

Tromboembolie, DIC, fíbrinolýza

Protože použití koncentrátů komplexu faktoru IX bylo historicky spojováno s rozvojem tromboembolických komplikací, přičemž riziko je vyšší u přípravků s nižší čistotou, použití přípravků obsahujících faktor IX může být potenciálně rizikové u pacientů s projevy fibrinolýzy a u pacientů s diseminovanou intravaskulámí koagulací (DIC). Vzhledem k možnému riziku trombotických komplikací je třeba zahájit klinické sledování časných projevů trombotické a konsumpční koagulopatie a provádět příslušné biologické testy při podávání tohoto přípravku pacientům s jatemím onemocněním, trombofilií, hyperkoagulačními stavy, angínou pectoris, koronárním onemocněním nebo akutním infarktem myokardu, pacientům po operaci, nedonošeným novorozencům nebo novorozencům nebo pacientům s rizikem trombotických komplikací či DIC. U všech těchto stavů je nutno zvážit přínos léčby přípravkem IMMUNINE vzhledem k riziku těchto komplikací.

U pacientů s podezřením na DIC má být substituce přípravkem IMMUNINE ihned přerušena.

Virová bezpečnost

•    Standardní opatření k prevenci infekcí plynoucích z použití léčivých přípravků připravených

z lidské krve nebo plazmy zahrnují výběr dárců, vyšetření jednotlivých vzorků darované krve i poolů plazmy na specifické markery infekce a zahrnutí účinných výrobních kroků pro inaktivaci/odstranění virů. Navzdory tomu není při podávání léčivých přípravků připravených z lidské krve nebo plazmy možné zcela vyloučit možnost přenosu infekčních agens. To platí také pro neznámé nebo nově objevené viry a patogeny.

•    Přijatá opatření jsou považována za účinná u obalených virů, například viru lidské imunodefícience (HIV), viru hepatitidy B (HBV) a viru hepatitidy C (HCV) a u neobaleného viru hepatitidy A (HAV).

•    Omezený účinek mohou mít tato opatření u neobalených virů j ako j e parvovirus B19. Infekce parvovirem B19 může být závažná u těhotných žen (infekce plodu) a u jedinců s poruchou funkce imunitního systému nebo u jedinců s určitými typy anémie (např. srpkovitá anémie či hemolytická anemie).

•    U pacientů s pravidelným/opakovaným užíváním koncentrátů faktoru IX odvozených z plazmy je třeba zvážit odpovídající očkování (hepatitida A a B).

Upozornění pro použití

Obsah sodíku

Přípravek IMMUNINE BAXTER 600 IU obsahuje 20 mg sodíku v jedné lahvičce (stanoveno výpočtem). To je třeba vzít v úvahu u pacientů na dietě s nízkým obsahem sodíku.

Po každém podání přípravku IMMUNINE pacientovi doporučujeme zaznamenat název a číslo šarže přípravku, aby bylo možno zpětně přiřadit k pacientovi číslo použité šarže.

4.5    Interakce s jinými léčivými přípravky a jiné formy interakce

Nebyly provedeny studie interakcí s přípravkem IMMUNINE.

4.6    Fertilita, těhotenství a kojení

S faktorem IX nebyly prováděny reprodukční studie na zvířatech. Vzhledem k vzácnému výskytu hemofilie B u žen nejsou zkušenosti s podáváním faktoru IX během těhotenství a kojení. Proto má být faktor IX během těhotenství a kojení používán pouze tehdy, je-li to nezbytně nutné.

Účinky přípravku IMMUNINE na plodnost nebyly stanoveny.

Varování v souvislosti s rizikem infekce parvovirem B19 viz varování v části Virová bezpečnost v bodě 4.4

4.7    Účinky na schopnost řídit a obsluhovat stroje

Nebyly pozorovány účinky na schopnost řídit a obsluhovat stroje.

4.8 Nežádoucí účinky

Souhrn bezpečnostního profilu

U pacientů léčených přípravky obsahujícími faktor IX byly méně často pozorovány hypersenzitivní nebo alergické reakce jako je angioedém, pálení a štípání v místě infuze, zimnice, návaly horka, generalizovaná kopřivka, bolest hlavy, kopřivka, hypotenze, letargie, nauzea, neklid, tachykardie, tlak na hrudi, mravenčení, zvracení či sípání.

V    některých případech vyústily reakce až v těžkou anafylaxi a objevily se též v úzké časové souvislosti s vývojem inhibitorů faktoru IX (viz též bod 4.4).

U pacientů s hemofilií B s inhibitory faktoru IX a alergickými reakcemi v anamnéze byl po pokusu o navození imunotolerance hlášen nefrotický syndrom.

Vzácně byla pozorována horečka.

U pacientů s hemofilií B se mohou vyvinout neutralizující protilátky (inhibitory) proti faktoru IX (viz bod 4.4). Pokud se objeví tyto inhibitory, projeví se to nedostatečnou klinickou odpovědí na léčbu.

V    takových případech se doporučuje kontaktovat specializované centrum pro léčbu hemofilie.

Po podání přípravků obsahujících faktor IX existuje potenciální riziko tromboembolických příhod, přičemž vyšší riziko je u přípravků s nižší čistotou. Použití přípravků obsahujících faktor IX s nízkou čistotou bylo spojeno s případy infarktu myokardu, diseminované intravaskulární koagulace, žilní trombózy a plicní embolie. Použití vysoce čištěného faktoru IX je s těmito nežádoucími účinky spojováno vzácně.

Informace o virové bezpečnosti viz bod 4.4.

Tabulkový přehled nežádoucích účinků

Následující nežádoucí účinky jsou řazeny podle tříd orgánových systémů MedDRA a dále dle

upřednostňovaného termínu. Dále uváděné nežádoucí účinky jsou založeny na hlášeních ze

šesti klinických studií s přípravkem IMMUNINE u 197 subjektů a na postmarketingovém sledování.

Frekvence byly hodnoceny dle následující konvence : velmi časté (>1/10), časté (> 1/100; < 1/10), méně časté (> 1/1000; < 1/100), vzácné (> 1/10 000; < 1/1000) a velmi vzácné (<1/10 000), není známo (z dostupných údajů nelze určit).

Třída orgánového systému MedDRA

Nežádoucí účinek

Frekvence

PORUCHY KRVE A

Inhibice faktoru IX

Není známo

LYMFATICKÉHO SYSTÉMU

Diseminovaná intravaskulární koagulace

Není známo

PORUCHY IMUNITNÍHO

Alergická reakce

Není známo

SYSTÉMU

Anafylaktická reakce / Anafylaktoidní reakce

Není známo

Angioedém

Není známo

Kopřivka

Při přítomnosti inhibitorů:

Není známo

Sérová nemoc

Není známo

Hypersenzitivní reakce

Není známo

PORUCHY NERVOVÉHO

Bolest hlavy

Není známo

SYSTÉMU

Neklid

Není známo

Mravenčení

Není známo

SRDEČNÍ PORUCHY

Infarkt myokardu

Není známo

Tachykardie

Není známo

CÉVNÍ PORUCHY

Hypotenze

Není známo

Tromboembolické příhody

Není známo

(např. plicní embolie,

Není známo

žilní trombóza, arteriální trombóza, trombóza mozkové arterie)

Není známo

Zrudnutí

Není známo

RESPIRAČNÍ, HRUDNÍ A

Podráždění krku

Méně časté

MEDIASTINÁLNÍ PORUCHY

Orofaryngeální bolest

Méně časté

Kašel (suchý)

Méně časté

Sípot

Není známo

Dyspnoe

Není známo

GASTROINTESTINÁLNÍ

Nauzea

Není známo

PORUCHY

Zvracení

Není známo

PORUCHY KŮŽE A PODKOŽNÍ

Vyrážka

Méně časté

TKÁNĚ

Pruritus

Méně časté

Kopřivka

Není známo

PORUCHY LEDVIN A MOČOVÝCH CEST

Nefrotický syndrom

Není známo

CELKOVÉ PORUCHY A REAKCE

Pyrexie

Méně časté

V MÍSTĚ APLIKACE

Zimnice

Není známo

Pálení a štípání v místě infuze

Není známo

Letargie

Není známo

Tlak na hrudi

Není známo

Inhibitory faktoru IX

V klinických studiích s přípravkem IMMUNINE nebyly zjištěny žádné inhibitory faktoru IX. Klinických studií s přípravkem IMMUNINE se neúčastnili žádní dříve neléčení pacienti.

Možné nežádoucí účinky koncentrátů lidského koagulačního faktoru IX: parestezie Hlášení podezření na nežádoucí účinky

Hlášení podezření na nežádoucí účinky po registraci léčivého přípravku je důležité. Umožňuje to pokračovat ve sledování poměru přínosů a rizik léčivého přípravku. Žádáme zdravotnické pracovníky, aby hlásili podezření na nežádoucí účinky na adresu:

Státní ústav pro kontrolu léčiv Šrobárova 48 100 41 Praha 10

Webové stránky: http: //www .sukl .cz/nahlasit-nezadouci-ucinek

4.9 Předávkování

Nebyly hlášeny žádné příznaky předávkování lidským koagulačním faktorem IX.

5. FARMAKOLOGICKÉ VLASTNOSTI

5.1    Farmakodynamické vlastnosti

Farmakoterapeutická skupina: antihemoragika: krevní koagulační faktor IX ATC kód: B02BD04.

Faktor IX je jednořetězcový glykoprotein s molekulovou hmotností asi 68 000 Daltonů. Jedná se o koagulační faktor závislý na vitaminu K, který je syntetizován v játrech. Faktor IX je aktivován faktorem XIa ve vnitřní (intrinsic) koagulační kaskádě a komplexem faktoru VII/tkáňového faktoru ve vnější kaskádě. Aktivovaný faktor IX v kombinaci s aktivovaným faktorem VIII aktivuje faktor X. Aktivovaný faktor X konvertuje protrombin na trombin. Trombin poté konvertuje fibrinogen na fibrin a vzniká sraženina. Hemofilie B je pohlavně vázaná dědičná porucha krevní koagulace se sníženými hladinami faktoru IX, což vede k silnému krvácení do kloubů, svalů či vnitřních orgánů, buď spontánně nebo v důsledku úrazu či chirurgického traumatu. Substituční léčbou se zvyšují plazmatické hladiny faktoru IX, čímž dochází k přechodné korekci deficitu faktoru IX a úpravě sklonu ke krvácení.

Pediatrická populace

Není k dispozici dostatek údajů k tomu, aby bylo doporučeno podávání přípravku IMMUNINE dětem do 6 let věku.

5.2    Farmakokinetické vlastnosti

Na základě studie fáze 4 činilo průměrné inkrementální recovery (IR) FIX u dříve léčených pacientů (DLP) ve věku 12 a více let (n = 27) 1,1 (±0,27) s rozpětím od 0,6 do 1,7 IU/dl na IU/kg. Ve stejné studii činila průměrná IR u DLP ve věku 11 a méně let (n=4) 0,9 (±0,12) s rozpětím od 0,8 do 1,1.

Farmakokinetická studie u 26 pacientů poskytla následující výsledky:

Parametr

Počet

Střední hodnota

SD

95% CI

Clearance (ml/h/kg)

26

8,89

2,91

7,72-10,06

Střední pobytový čas (h)

26

23,86

5,09

1,85-25,88

Biologický poločas činí přibližně 17 hodin.

5.3 Předklinické údaje vztahující se k bezpečnosti

Přípravek IMMUNINE je vysoce čištěný koncentrát faktoru IX obsahující pouze stopová množství faktorů II, VII a X. Podání jedné dávky přípravku IMMUNINE laboratorním zvířatům nevyvolalo známky toxikologického nebo trombogenního potenciálu.

Studie opakovaného podání nemají význam vzhledem k heterolognímu charakteru lidských proteinů u laboratorních zvířat.

Jelikož faktor IX je protein lidského původu, který za normálních fyziologických podmínek cirkuluje v plazmě, neočekávají se žádné toxické účinky na reprodukci ani mutagenní a karcinogenní účinky.

6. FARMACEUTICKÉ ÚDAJE

6.1    Seznam pomocných    látek

Prášek:    chlorid sodný

dihydrát natrium-citrátu Rozpouštědlo: voda na injekci

6.2    Inkompatibility

Protože nejsou k dispozici studie zaměřené na kompatibilitu, nesmí být tento léčivý přípravek mísen s jinými léčivými přípravky s výjimkou přípravků uvedených v bodě 6.6.

Má být používán pouze injekční/infuzní set dodávaný s přípravkem, protože v důsledku adsorpce lidského koagulačního faktoru IX na vnitřní povrchy některých injekčních/infuzních setů může dojít k selhání léčby.

6.3    Doba použitelnosti

2 roky

Chemická a fyzikální stabilita přípravku IMMUNINE po rekonstituci byla prokázána na dobu 3 hodin při teplotě do 25°C. Z mikrobiologického hlediska by měl být přípravek ihned použít, pokud způsob rekonstituce nevylučuje riziko mikrobiální kontaminace (validované aseptické prostředí). Není-li přípravek ihned použit, odpovídá za dobu a podmínky uchovávání během použití uživatel. Rekonstituovaný přípravek se nesmí vracet do chladničky.

6.4    Zvláštní opatření pro uchovávání

Uchovávejte v chladničce (pří 2°C - 8°C). Chraňte před mrazem.

Uchovávejte v původním obalu, aby byl přípravek chráněn před světlem.

Během uvedené doby použitelnosti může být přípravek IMMUNINE uchováván při teplotě do 25°C po dobu 3 měsíců. Tuto dobu uchovávání vyznačte na obal přípravku. Po ukončení tohoto období nesmí být přípravek IMMUNINE vrácen zpět do chladničky, ale musí být ihned použit nebo zlikvidován.

Podmínky uchovávání rekonstituovaného přípravku viz bod 6.3.

6.5    Druh obalu a obsah    balení

Prášek IMMUNINE je dodáván v jednorázových inj. lahvičkách z neutrálního skla hydrolytického typu II. Rozpouštědlo je dodáváno v jednorázových inj. lahvičkách z neutrálního skla hydrolytického typu I. Injekční lahvičky s přípravkem jsou uzavřeny zátkami z chlorobutylové pryže. Inj. lahvičky s rozpouštědlem jsou uzavřeny zátkami z bromobutylové pryže.

Obsah balení:

1 inj. lahvička IMMUNINE BAXTER 600 IU 1 inj. lahvička voda na injekci 5 ml 1 převodní jehla 1 zavzdušňovací jehla 1 filtrační jehla

1 jehla k jednorázovému použití 1 injekční stříkačka (5 ml) k jednorázovému použití 1 infuzní set

Velikost balení: 1 x 600 IU

6.6 Zvláštní opatření pro likvidaci přípravku a pro zacházení s ním

Použijte pouze injekční/infuzní set, který je součástí balení.

IMMUNINE se rekonstituuje bezprostředně před podáním. Roztok musí být poté rychle použit (přípravek neobsahuje konzervační přísady). Rekonstituovaný přípravek má být před podáním vizuálně zkontrolován s ohledem na obsah částic či změnu zabarvení. Roztok má být čirý nebo lehce opalescentní. Zakalené roztoky nebo roztoky obsahující usazeniny nepoužívejte.

Před infuzí přípravku IMMUNINE a po ní se doporučuje propláchnout žilní přístup izotonickým fyziologickým roztokem.

Rekonstituce prášku pro přípravu injekčního roztoku:

Použijte aseptický postup!

1.    Zahřejte neotevřenou inj. lahvičku obsahující rozpouštědlo (vodu na injekci) na pokojovou teplotu (maximálně +37°C).

2.    Odstraňte ochranná víčka z inj. lahvičky s práškem a z inj. lahvičky s rozpouštědlem (obr. A) a dezinfikujte pryžové zátky obou inj. lahviček.

3.    Odstraňte ochranný kryt z j ednoho konce přiložené převodní j ehly pootočením a povytažením. Odkrytou jehlu vpíchněte přes pryžovou zátku do inj. lahvičky s rozpouštědlem (obr. B a C).

4.    Odstraňte ochranný kryt z druhého konce převodní jehly; nedotýkejte se přitom odkrytého konce.

5.    Převraťte inj. lahvičku s rozpouštědlem nad inj. lahvičku s práškem a propíchněte volným koncem převodní jehly pryžovou zátku inj. lahvičky s práškem (obr. D). Rozpouštědlo se pomocí vakua samo natáhne do inj. lahvičky s práškem.

6.    Oddělte obě inj. lahvičky od sebe vyjmutím jehly z inj. lahvičky s práškem (obr. E). Injekční lahvičkou s práškem jemně zatřepejte nebo zakroužete, aby se urychlilo rozpouštění.

7.    Po úplném rozpuštění prášku zapíchněte přiloženou zavzdušňovací jehlu (Obr. F), čímž všechna pěna opadne. Zavzdušňovací jehlu vyjměte.

Injekce/infuze:

Použijte aseptický postup!

1.    Sejměte ochranný kryt z přiložené filtrační jehly pootočením a povytažením a nasaďte jehlu na sterilní jednorázovou inj. stříkačku. Natáhněte roztok do inj. stříkačky (obr. G).

2.    Odpojte filtrační jehlu od injekční stříkačky a roztok aplikujte pomalu intravenózně (maximální rychlost podávání: 2 ml/min) pomocí přiloženého infuzního setu (nebo přiložené jednorázové jehly).

Při infuzním podání je nutno použít jednorázový infuzní set s vhodným filtrem.

Všechen nepoužitý přípravek nebo odpad musí být zlikvidován v souladu s místními požadavky.

7.    DRŽITEL ROZHODNUTÍ O REGISTRACI BAXTER CZECH spol. s r.o., Praha, Česká republika

8.    REGISTRAČNÍ ČÍSLO(A)

16/008/08-C

9.    DATUM PRVNÍ REGISTRACE/PRODLOUŽENÍ REGISTRACE

Datum první registrace: 16.1.2008

Datum posledního prodloužení registrace: 24.5.2011

10.    DATUM REVIZE TEXTU

10.5.2014

10