Příbalový Leták

Sylvant 400 Mg

PŘÍLOHA I

SOUHRN ÚDAJŮ O PŘÍPRAVKU

Tento léčivý přípravek podléhá dalšímu sledování. To umožní rychlé získání nových informací o bezpečnosti. Žádáme zdravotnické pracovníky, aby hlásili jakákoli podezření na nežádoucí účinky. Podrobnosti o hlášení nežádoucích účinků viz bod 4.8.

1. NÁZEV PŘÍPRAVKU

SYLVANT 100 mg prášek pro koncentrát pro infuzní roztok SYLVANT 400 mg prášek pro koncentrát pro infuzní roztok

2. KVALITATIVNÍ A KVANTITATIVNÍ SLOŽENÍ

SYLVANT 100 mg prášek pro koncentrát pro infuzní roztok

Jedna injekční lahvička na jedno použití obsahuje siltuximabum prášek pro koncentrát pro infuzní roztok v množství 100 mg. Po rekonstituci roztok obsahuje siltuximabum v množství 20 mg/ml.

SYLVANT 400 mg prášek pro koncentrát pro infuzní roztok

Jedna injekční lahvička na jedno použití obsahuje siltuximabum prášek pro koncentrát pro infuzní roztok v množství 400 mg. Po rekonstituci roztok obsahuje siltuximabum v množství 20 mg/ml.

Siltuximab je chimérická (lidská/myší) monoklonální protilátka obsahující imunoglobulin G1k (typu IgGlK) produkovaný v buněčné linii z ovariálních buněk křečíka čínského (CHO) pomocí rekombinantní DNA technologie.

Úplný seznam pomocných látek viz bod 6.1.

3. LÉKOVÁ FORMA

Prášek pro koncentrát pro infuzní roztok

Přípravek se dodává ve formě lyofilizovaného bílého prášku.

4. KLINICKÉ ÚDAJE

4.1    Terapeutické indikace

Přípravek SYLVANT je indikován k léčbě dospělých pacientů s multicentrickou formou Castlemanovy choroby (MCD), kteří jsou negativní na virus lidské imunodeficience (HIV) a negativní na lidský herpesvirus-8 (HHV 8).

4.2    Dávkování a způsob podání

Tento léčivý přípravek má být podáván kvalifikovaným zdravotnickým pracovníkem a pod náležitým lékařským dohledem.

Dávkování

Doporučená dávka je 11 mg/kg siltuximabu podávaná formou intravenózní infuze po dobu 1 hodiny jednou za 3 týdny až do selhání léčby.

Léčebná kritéria

Během prvních 12 měsíců je třeba před každou dávkou přípravku SYLVANT a následně každý třetí dávkovací cyklus provést hematologické laboratorní testy. Před podáním infuze by měl předepisující lékař zvážit odložení léčby, pokud nebudou splněna léčebná kritéria uvedená v tabulce 1. Snižování dávky se nedoporučuje.

Tabulka 1: Léčebná kritéria

Laboratorní parametr

Požadavky před prvním podáním přípravku SYLVANT

Kritéria pro opětovnou léčbu

Absolutní počet neutrofilů

> 1,0 x 109/l

> 1,0 x 109/l

Počet krevních destiček

> 75 x 109/l

> 50 x 109/l

Hemoglobin3

< 170 g/l (10,6 mmol/l)

< 170 g/l (10,6 mmol/l)

Přípravek SYLVANT může zvyšovat hodnoty hemoglobinu u pacientů s MCD.

Léčbu přípravkem SYLVANT je třeba přerušit, pokud má pacient závažnou infekci nebo jakoukoliv závažnou nehematologickou toxicitu, a lze ji obnovit ve stejné dávce po odeznění infekce nebo nehematologické toxicity.

Pokud se u pacienta vyskytne závažná reakce na infuzní podání, anafylaxe, závažná alergická reakce nebo syndrom z uvolnění cytokinů v souvislosti s infuzí přípravku SYLVANT, je třeba léčbu přípravkem SYLVANT ukončit. Pokud dojde k opoždění aplikace v důsledku toxicity spojené s léčbou v průběhu prvních 48 týdnů o více než 2 dávky, má být zváženo ukončení léčby.

Zvláštní populace

Starší pacienti

V    klinických studiích nebyly pozorovány žádné na věku závislé rozdíly ve farmakokinetice (FK) nebo v bezpečnostním profilu. Není nutná úprava dávkování (viz bod 5.2).

Poškození ledvin a/nebo jater

Nebyly provedeny žádné formální studie, které by hodnotily FK siltuximabu u pacientů s poškozením ledvin nebo jater (viz bod 4.4).

Pediatrická populace

Bezpečnost a účinnost siltuximabu u dětí mladších 17 let nebyla dosud stanovena.

Nejsou dostupné žádné údaje.

Způsob podání

Siltuximab se podává formou intravenózní infuze.

Návod k rekonstituci a naředění tohoto léčivého přípravku před jeho podáním je uveden v bodě 6.6.

4.3    Kontraindikace

Závažná hypersenzitivita na léčivou látku nebo na kteroukoli pomocnou látku uvedenou v bodě 6.1.

4.4    Zvláštní upozornění a opatření pro použití

Souběžně se vyskytující aktivní závažné infekce

Před podáním přípravku SYLVANT je třeba vyléčit všechny infekce, včetně lokalizovaných infekcí.

V    průběhu klinických studií byly pozorovány závažné infekce, včetně pneumonie a sepse (viz bod 4.8).

V    klinických studiích byla u 4 až 11,3% pacientů pozorována hypoglobulineme. V klinické studii u pacientů s MCD bylo pozorováno celkové snížení hladin IgG, IgA nebo IgM pod normální hodnoty v rozmezí 4 až 11 % pacientů (studie 1).

Ze všech klinických studií s přípravkem SYLVANT byli vyloučeni pacienty s klinicky významnými infekcemi, včetně těch, kteří byli pozitivní na hepatitidu B. Byly hlášeny dva případy reaktivace hepatitidy B, pokud byl SYLVANT podáván současně s vysokými dávkami dexamethasonu, a bortezomibem, melfalanem a prednisonem u pacientů s mnohočetným myelomem.

Přípravek SYLVANT může maskovat známky a příznaky akutního zánětu, včetně potlačení horečky a reaktantů akutní fáze, jako je C-reaktivní protein (CRP). Předepisující lékaři by proto měli pečlivě sledovat pacienty, kterým byla podána léčba, aby mohli odhalit případné závažné infekce.

Očkování

Živé oslabené vakcíny nemají být podávány souběžně nebo v průběhu 4 týdnů před zahájením léčby přípravkem SYLVANT, protože nebyla prokázána klinická bezpečnost.

Lipidové parametry

U pacientů léčených přípravkem SYLVANT (viz bod 4.8) bylo pozorováno zvýšení hladin triacylglycerolů a cholesterolu (lipidových parametrů). Pacienti by měli být léčeni v souladu s aktuálními klinickými směrnicemi pro léčbu hyperlipidemie.

Reakce spojené s infuzí a přecitlivělost

Mírné až středně závažné infuzní reakce během intravenózní infuze přípravku SYLVANT lze zmírnit zpomalením nebo zastavením infuze. Po odeznění reakce lze zvážit opětovné zahájení infuze při nižší rychlosti a terapeutické podání antihistaminik, paracetamolu a kortikosteroidů. U pacientů, kteří netolerují infuzi ani po těchto intervencích je třeba léčbu přípravkem SYLVANT ukončit. Léčbu přípravkem SYLVANT je dále třeba ukončit u pacientů, u nichž se v průběhu infuze nebo po jejím absolvování vyskytne závažná hypersenzitivní reakce spojená s infuzí (např. anafylaxe). Léčba závažných infuzních reakcí by se měla řídit podle příznaků a projevů dané reakce. K léčbě případné anafylaxe musí být k dispozici odpovídající personál a léčivé přípravky (viz bod 4.8).

Malignity

Imunomodulační léčivé přípravky mohou zvyšovat riziko vzniku malignit. Na základě omezených zkušeností se siltuximabem ze současných údajů nevyplývá zvýšené riziko malignit.

Gastrointestinální perforace

V    klinických studiích siltuximabu byly hlášeny případy gastrointestinální (GI) perforace, ačkoli se nejednalo o studie zahrnující pacienty s MCD. Používejte s opatrností u pacientů, u nichž může být přítomno zvýšené riziko GI perforace. Zajistěte okamžité vyšetření pacientů s příznaky, které mohou být spojeny s GI perforací nebo ji naznačovat.

Jaterní poškození

Údaje o možném spojení mezi léčbou přípravkem SYLVANT a výskytem nežádoucích účinků (AE) a závažných nežádoucích příhod (závažných nežádoucích účinků) nejsou průkazné. Nicméně nelze vyloučit, že u pacientů s poruchou funkce jater může docházet k vyššímu stupni toxicity nežádoucích účinků a závažných nežádoucích účinků ve srovnání s obecnou populací. Pacienti se známým poškozením jater léčeni přípravkem SYLVANT, stejně jako pacienti se zvýšením transamináz nebo zvýšenou hladinou bilirubinu, by měli být monitorováni.

4.5 Interakce s jinými léčivými přípravky a jiné formy interakce

Nebyly provedeny žádné studie interakcí.

V    neklinických studiích bylo zjištěno, že interleukin 6 (IL-6) snižuje aktivitu cytochromu P450 (CYP450). Navázání siltuximabu na bioaktivní IL-6 může vést ke zvýšení metabolismu substrátů CYP450, protože dojde k normalizaci enzymové aktivity CYP450. Podávání siltuximabu se substráty CYP450, které mají úzký terapeutický index, může změnit terapeutické účinky a toxicitu těchto léčivých přípravků v důsledku ovlivnění metabolických drah CYP450. Při zahájení nebo ukončení léčby siltuximabem u pacientů souběžně užívajících léčivé přípravky, které patří mezi substráty CYP450 a mají úzký terapeutický index, se doporučuje monitorování účinku (např. u warfarinu) nebo koncentrace léčivého přípravku (např. u cyklosporinu nebo teofylinu). Dávkování souběžně podávaných léčivých přípravků je třeba upravit podle potřeby. Účinek siltuximabu na enzymatickou aktivitu CYP450 může přetrvávat několik týdnů po ukončení léčby. Předepisující lékaři by rovněž měli dbát zvýšené opatrnosti, pokud se siltuximab podává souběžně se substráty CYP3A4, u nichž by byl pokles účinnosti nežádoucí (např. perorální antikoncepce).

Pediatrická populace

U této populace nebyly provedeny žádné studie interakcí.

4.6    Fertilita, těhotenství a kojení

Těhotenství

Údaje o podávání siltuximabu těhotným ženám nejsou k dispozici. Studie siltuximabu na zvířatech neprokázaly žádný negativní účinek na průběh těhotenství nebo na embryofetální vývoj (viz bod 5.3). Siltuximab se nedoporučuje během těhotenství a u žen ve fertilním věku, které nepoužívají antikoncepci.

Siltuximab by měl být podáván těhotným ženám pouze tehdy, pokud přínos jednoznačně převáží nad riziky.

Siltuximab stejně jako ostatní protilátky obsahující imunoglobulin G prochází placentární bariérou, jak bylo pozorováno ve studiích na opicích. V důsledku toho může být u dětí narozených ženám užívajícím siltuximab zvýšené riziko infekce a je doporučena zvýšená opatrnost při podávání živých vakcín těmto dětem (viz bod 4.4).

Ženy v reprodukčním věku

Ženy ve fertilním věku musí během léčby a ještě 3 měsíce po ukončení terapie používat účinnou antikoncepci.

Kojení

Není známo, zda se siltuximab vylučuje do mateřského mléka.

Riziko pro kojené novorozence/děti nelze vyloučit.

Na základě posouzení prospěšnosti kojení pro dítě a prospěšnosti léčby pro matku je nutno rozhodnout, zda přerušit kojení nebo ukončit/přerušit podávání siltuximabu.

Fertilita

Účinky siltuximabu na fertilitu u lidí nebyly hodnoceny. Dostupné neklinické údaje nenaznačují účinek na fertilitu během léčby siltuximabem (viz bod 5.3).

4.7    Účinky na schopnost řídit a obsluhovat stroje

Siltuximab nemá žádný nebo má zanedbatelný vliv na schopnost řídit nebo obsluhovat stroje.

4.8    Nežádoucí účinky Souhrn bezpečnostního profilu

Infekce (včetně infekcí horních cest dýchacích), svědění a makulopapulózní vyrážka byly nejčastějšími nežádoucími účinky (ADR), které byly hlášeny z klinických studií u pacientů s Castlemanovou chorobou (CD) u > 20% pacientů užívajících siltuximab. Nejzávažnějším nežádoucím účinkem (ADR) spojeným s použitím siltuximabu byla anafylaktická reakce.

Hlavní základ hodnocení bezpečnosti tvoří údaje od všech pacientů léčených siltuximabem v monoterapii (n = 365).

V tabulce 2 jsou uvedeny četnosti zjištěných nežádoucích účinků u 82 pacientů s MCD (studie 1 a studie 2) léčených doporučenou dávkou 11 mg/kg jednou za 3 týdny.

• Do studie 1, která byla uspořádána jako randomizovaná, placebem kontrolovaná studie fáze 2 u pacientů s MCD, bylo 53 pacientů randomizováno do léčebného ramene s podáváním siltuximabu a léčeno doporučenou dávkou 11 mg/kg jednou za 3 týdny, a 26 pacientů bylo

randomizováno do ramene s placebem. Z 26 pacientů, kterým bylo podáváno placebo, bylo následně 13 pacientů převedeno na siltuximab.

• Ve studii 2, která byla uspořádána jako studie fáze 1, bylo 16 z 37 pacientů s CD léčeno siltuximabem při doporučené dávce 11 mg/kg jednou za 3 týdny.

Seznam nežádoucích účinků v tabulce

Tabulka 2 uvádí nežádoucí účinky pozorované u pacientů s MCD léčených siltuximabem v doporučené dávce 11 mg/kg jednou za 3 týdny. Nežádoucí účinky uvedené níže jsou seřazeny podle četnosti a tříd orgánových systémů. Kategorie četnosti jsou definovány podle následující konvence: velmi časté (> 1/10), časté (> 1/100 až < 1/10). V každé skupině četností jsou nežádoucí účinky uvedeny v pořadí podle klesající závažnosti.

Tabulka 2: Nežádoucí účinky u pacientů léčených siltuximabem v klinických studiích hodnotících MCDa

Třída orgánových systémů Frekvence

Nežádoucí účinek

Infekce a infestace

Velmi časté

Infekce horních cest dýchacích, nazofaryngitida

Poruchy krve a lymfatického systému

Velmi časté

Neutropenie, trombocytopenie

Poruchy imunitního systému

Časté

Anafylaktická reakce

Poruchy metabolismu a výživy

Velmi časté

Hypertriacylglycerolemie

Cévní poruchy

Velmi časté

Hypertenze

Gastrointestinální poruchy

Velmi časté

Bolest břicha

Poruchy kůže a podkožní tkáně

Velmi časté

Makulopapulózní vyrážka, svědění

Poruchy ledvin a močových cest

Velmi časté

Porucha funkce ledvin

Celkové poruchy a reakce v místě aplikace

Velmi časté

Lokalizovaný edém

Vyšetření

Velmi časté

Zvýšení tělesné hmotnosti

Všichni pacienti s CD léčení siltuximabem při použití doporučené dávky 11 mg/kg jednou za 3 týdny [včetně pacientů převedených z placeba (N = 82)].

Reakce spojené s infuzí a přecitlivělost

V klinických studiích byl siltuximab asociován s reakcemi spojenými s infuzí nebo s reakcemi z přecitlivělosti u 4,8% (závažné reakce u 0,8%) pacientů léčených siltuximabem v monoterapii.

Hlášení podezření na nežádoucí účinky

Hlášení podezření na nežádoucí účinky po registraci léčivého přípravku je důležité. Umožňuje to pokračovat ve sledování poměru přínosů a rizik léčivého přípravku. Žádáme zdravotnické pracovníky, aby hlásili podezření na nežádoucí účinky prostřednictvím národního systému hlášení nežádoucích účinků uvedeného v Dodatku V.

4.9 Předávkování

Nebyl hlášen žádný případ předávkování. Opakované podání dávky 15 mg/kg jednou za 3 týdny bylo bez dalších nežádoucích účinků.

FARMAKOLOGICKÉ VLASTNOSTI

5.


5.1 Farmakodynamické vlastnosti

Farmakoterapeutická skupina: Imunosupresiva, inhibitory interleukinů, ATC kód: L04AC11. Mechanismus účinku

Siltuximab je lidská/myší chimérická monoklonální protilátka, která tvoří vysoce afinitní, stabilní komplexy s rozpustnými bioaktivními formami lidského IL-6. Siltuximab brání vazbě lidského IL-6 jak na rozpustné tak i na membránově vázané receptory pro IL-6 (IL-6R), čímž inhibuje tvorbu hexamerního signálního komplexu s proteinem gp130 na povrchu buňky. Interleukin-6 je pleiotropní pro-zánětlivý cytokin produkovaný různými typy buněk, včetně T-buněk a B-buněk, lymfocytů, monocytů a fibroblastů, a maligních buněk. Bylo prokázáno, že IL-6 se podílí na různých normálních fyziologických procesech, jako je indukce sekrece imunoglobulinů, iniciace jaterní syntézy proteinů akutní fáze a stimulace hematopoetických prekurzorů buněčné proliferace a diferenciace.

Nadprodukce IL-6 u chronických zánětlivých onemocnění a malignit byla spojena s anemií a kachexií a byla vyslovena hypotéza, že hraje ústřední roli při stimulaci proliferace plazmatických buněk a systémových projevech u pacientů s CD.

Farmakodynamické účinky

In vitro siltuximab v závislosti na dávce inhiboval růst IL-6 dependentní myší plasmacytomové buněčné linie v reakci na lidský IL-6. V kulturách lidských hepatomových buněk siltuximab inhiboval na dávce závislým způsobem interleukinem-6 (IL-6) stimulovanou produkci proteinu akutní fáze - sérového amyloidu A. Podobně v kulturách buněk lidského Burkittova B-lymfomu siltuximab na dávce závislým způsobem inhiboval produkci proteinu imunoglobulinu M v reakci na IL-6.

Biomarkery

Je dobře prokázáno, že IL 6 stimuluje expresi C-reaktivního proteinu (CRP) během akutní fáze. Mechanismem účinku siltuximabu je neutralizace bioaktivity IL-6, kterou lze měřit nepřímo supresí CRP. Léčba pacientů s MCD siltuximabem vede k rychlému a trvalému poklesu koncentrace CRP v séru. Koncentrace IL-6 v séru nebo plazmě během léčby není vhodným farmakodynamickým markerem, protože komplexy siltuximabem neutralizovaných protilátek proti IL-6 interferují s aktuálním imunologickými metodami kvantifikace IL-6.

Klinická účinnost a bezpečnost

Studie 1

Byla provedena multicentrická randomizovaná (2:1), dvojitě zaslepená, placebem kontrolovaná studie s cílem vyhodnotit účinnost a bezpečnost siltuximabu (11 mg/kg jednou za 3 týdny) v porovnání s placebem v kombinaci s nejlepší podpůrnou léčbou u pacientů s MCD. Léčba pokračovala až do selhání léčby (definovaného jako progrese onemocnění na základě zhoršení symptomů, radiologická progrese nebo zhoršení stavu výkonnosti), nebo nepřijatelné toxicity. Ve studii bylo randomizováno a léčeno celkem 79 pacientů se symptomatickou MCD. Medián věku činil 47 let (rozmezí 20-74 let) v rameni s léčbou siltuximabem a 48 roků (rozmezí 27-78) v rameni užívajícím placebo. Do ramene s placebem bylo zařazeno více mužů (85% u placeba oproti 56% v rameni se siltuximabem). Skóre výkonnosti ECOG (0/1/2) při vstupu do studie činilo 42% resp. 45% resp. 13% v rameni užívajícím siltuximab a 39% resp. 62% resp. 0% v rameni s placebem. Na počátku studie užívalo předchozí systémovou terapii z důvodu MCD 55% pacientů v rameni se siltuximabem a 65% pacientů v rameni s placebem, zatímco kortikosteroidy užívalo 30% pacientů v rameni se siltuximabem a 31% pacientů ve skupině s placebem. Histologický podtyp byl podobný v obou léčebných ramenech, 33% pacientů mělo hyalinní vaskulární podtyp, 23% pacientů mělo plazmocytární podtyp a 44% smíšený podtyp. Primárním cílovým parametrem účinnosti studie byla přetrvávající nádorová a symptomatická odpověď, definovaná jako odpověď nádoru posouzená nezávislým hodnotitelem a kompletní odeznění nebo stabilizace prospektivně sledovaných symptomů MCD alespoň po dobu 18 týdnů bez selhání léčby.

Ve studii 1 byl pozorován statisticky významný rozdíl nezávisle hodnocené přetrvávající nádorové a symptomatické odpovědi v rameni se siltuximabem v porovnání s ramenem užívajícím placebo (34% resp. 0%; 95% CI: 11,1; 54,8; p = 0,0012). Celkový výskyt odpovědi nádoru byl hodnocen na základě modifikovaných Chesonových kritérií jak nezávislým hodnotitelem tak i zkoušejícím.

Klíčové výsledky účinnosti ze studie 1 jsou shrnuty v tabulce 3.

Tabulka 3 Primární cílové parametry účinnosti ze studie 1

Ukazatele účinnosti

Siltuximab

+BSC

Placebo+BS

C

Hodnota Pa

Primární cílový parametr účinnosti

Přetrvávající nádorová a symptomatická odpověď (nezávislé posouzení)

18/53 (34,0%)

0/26 (0%)

0,0012

Sekundární cílové parametry účinnosti

Přetrvávající nádorová a symptomatická odpověď (hodnocená zkoušejícím)

24/53 (45,3%)

0/26 (0%)

<0,0001

Nejlepší nádorová odpověď (nezávisle hodnocená)

20/53 (37,7%)

1/26 (3,8%)

0,0022

Nejlepší nádorová odpověď (hodnocená zkoušejícím)

27/53 (50,9%)

0/26 (0%)

<0,0001

Doba do selhání léčby

Nedosaženo

134 dnů

0,0084; HR 0,418

Zvýšení hladin hemoglobinu > 15 g/l (0,9 mmol/l) v týdnu 13/hemoglobin u populace s hodnotitelnou odpovědí

19/31 (61,3%)

0/11 (0%)

0,0002

Trvání nádorové a symptomatické odpovědi (dny) - nezávislé posouzení; medián (min, max)

340 (55, 676)b

Neuplatňuje

sec

Neuplatňuje

se

Přetrvávající kompletní symptomatická odpověďd

13/53 (24,5%)

0/26 (0%)

0,0037

Trvání přetrvávající kompletní symptomatické odpovědi (dny) medián (min, max)

472 (169, 762)e

Neuplatňuje

se

Neuplatňuje

se

*

a

b

Nejlepší podpůrná péče (Best supportive care)

Upravený na užívání kortikosteroidů při randomizaci

V době primární analýzy byly údaje 19 z 20 responderů s nádorovou a symptomatickou odpovědí cenzorovány z důvodu stále probíhající odpovědi

N/A = Neuplatňuje se, v rameni s placebem nebyli žádní respondeři, a parametr trvání odpovědi proto není relevantní Kompletní symptomatická odpověď je definována jako 100% redukce celkového skóre symptomů MCD oproti výchozímu stavu přetrvávající po dobu alespoň 18 týdnů před selháním léčby

c

d

e


Údaje 11 ze 13 responderů s kompletní symptomatickou odpovědí byly cenzorovány z důvodu stále probíhající odpovědi

Známky a symptomy související s MCD byly prospektivně evidovány. Celkové skóre všech symptomů (označované jako MCD-related Overall Symptom Score - Celkové skóre symptomů souvisejících s MCD) je součet známek a symptomů [celkové symptomy související s MCD (únava, malátnost, hyperhidróza, noční pocení, horečka, úbytek hmotnosti, anorexie, nádorová bolest, dušnost a svědění), autoimunitní jevy, retence tekutin, neuropatie a kožní poruchy]. Při každém cyklu byla vypočtena procentuální změna známek a symptomů souvisejících s MCD a změna celkového skóre symptomů souvisejících s MCD oproti výchozímu stavu. Kompletní symptomatická odpověď byla definována jako 100% redukce celkového skóre symptomů souvisejících s MCD oproti výchozímu stavu, přetrvávající po dobu alespoň 18 týdnů před selháním léčby.

Hemoglobinová odpověď byla definována jako změna v týdnu 13 oproti výchozí hodnotě > 15 g/l (0,9 mmol/l). Byl pozorován statisticky významný rozdíl (61,3% resp. 0%; p = 0,0002) v hemoglobinové odpovědi v rameni léčeném siltuximabem oproti ramenu užívajícímu placebo.

Analýzy podskupin

Realizované analýzy pro primární a sekundární parametry účinnosti u různých podskupin, včetně podskupin podle věku (< 65 let a > 65 let), rasy (bílá a ostatní), regionu (Severní Amerika, Evropa, Střední východ a Afrika a Tichomořská Asie), základního použití kortikosteroidů (ano a ne), předchozí terapie (ano a ne), a histologie MCD (plazmatická a smíšené histologie), shodně ukázaly, že léčebný efekt favorizuje rameno se siltuximabem, a to s výjimkou podskupiny s hyalinní vaskulární formou, ve které žádný pacient nedosáhl definici primárního parametru. V podskupině s hyalinní vaskulární formou byl prokázán konzistentní léčebný účinek favorizující siltuximab ve všech hlavních sekundárních ukazatelích. Vybrané výsledky účinnosti ze studie 1 s hyalinně - vaskulámí subformou jsou shrnuty v tabulce 4.

Tabulka 4: Cílové parametry účinnosti u hyalinně - vaskulární subformy ve studie 1

Ukazatele účinnosti

Siltuximab+BSC*

Placebo+BSC

95% CIa

Primární cílový parametr účinnosti

Přetrvávající nádorová a symptomatická odpověď (nezávislé posouzení)

0/18 (0%)

0/8 (0%)

(N/A, N/A)b

Sekundární cílové parametry účinnosti

Přetrvávající nádorová a symptomatická odpověď (hodnocená zkoušejícím)

3/18 (16,7%)

0/8 (0%)

(-25.7; 55,9)

Nejlepší nádorová odpověď (nezávisle hodnocená)

1/18 (5,6%)

1/8 (12,5%)

(-46,7; 35,3)

Nejlepší nádorová odpověď (hodnocená zkoušejícím)

4/18 (22,2%)

0/8 (0%)

(-20,3; 60,6)

Doba do selhání léčby

206 dnů

70 dnů

(0,17; 1,13)c

Zvýšený hemoglobin > 15 g/l (0,9 mmol/l) v týdnu 13/hemoglobin u populace s hodnotitelnou odpovědí

3/7 (42,9%)

0/4 (0%)

(-22,7; 83,7)

Přetrvávající kompletní symptomatická odpověďd

3/18 (16,7%)

0/8 (0%)

(-25,7; 55,9)

*

a

b

c

d

Nejlepší podpůrná péče (Best Supportive Care)

95% interval spolehlivosti pro rozdíl poměru v proporcích

N/A = Neuplatňuje se, nebyli respondeři, z toho důvodu 95% CI nelze uplatnit

95% interval spolehlivosti pro poměr rizika

Kompletní symptomatická odpověď je definována jako 100% redukce celkového skóre symptomů MCD oproti výchozímu stavu přetrvávající po dobu alespoň 18 týdnů před selháním léčby

Studie 2

Kromě studie 1 jsou k dispozici i údaje o účinnosti od pacientů s CD z jednoramenné studie fáze 1 (studie 2). V této studii bylo siltuximabem léčeno 37 pacientů s CD (35 pacientů s MCD). U 16 pacientů s MCD, kteří byli léčeni dávkou 11 mg/kg jednou za 3 týdny, činil celkový výskyt nádorové odpovědi posuzovaný nezávislým hodnotitelem 43,8% z čeho 6,3% dosáhlo kompletní odpovědi. Všechny nádorové odpovědi přetrvaly > 18 týdnů. V této studii mělo 16 z 35 pacientů s MCD hyalinně - vaskulární podtyp; 31 % z těchto pacientů vykázalo radiologickou odpověď na základě nezávislé kontroly a 88 % vykázalo klinicky prospěšnou odpověď podle definice v protokolu.

Z celkového počtu 35 pacientů s MCD ve studii 2 pokračovalo 19 pacientů v léčbě siltuximabem v prodloužené studii, a to buď s dávkou 11 mg/kg jednou za 3 týdny (n = 11) nebo 11 mg/kg jednou za 6 týdnů (n =8), a u všech pacientů i nadále přetrvávala kontrola nad onemocněním po uplynutí mediánu následného sledování 5 let (rozmezí 3,4 - 7,2 roků).

Nejvyšší celková dávka v klinických studiích

Nejvyšší celkové množství siltuximabu podané dosud v klinické studii v jedné dávce bylo 2190 mg (11 mg/kg ).

Pediatrická populace

Evropská agentura pro léčivé přípravky rozhodla o zproštění povinnosti předložit výsledky studií se siltuximabem u všech podskupin pediatrické populace s CD (informace o použití u dětí viz bod 4.2).

5.2 Farmakokinetické vlastnosti

Po prvním podání siltuximabu (v rozmezí dávek 0,9 až 15 mg/kg) se hodnoty plochy pod koncentrační křivkou (AUC) a maximální koncentrace v séru (Cmax) zvyšovaly úměrně dávce a hodnota clearance (CL) byla nezávislá na dávce. Po jednorázovém podání dávky při doporučeném dávkovacím režimu (dávka 11 mg/kg podaná jednou za 3 týdny) činila hodnota clearance 3,54 ± 0,44 ml/kg/den a biologický poločas činil 16, ± 4,2 dny. Po opakovaném podávání doporučených dávek byla zjištěna časově neměnná clearance siltuximabu a středně vysoká systémová kumulace (kumulační index 1,7).

V    souladu s biologickým poločasem po podání první dávky bylo dosaženo rovnovážného stavu sérové koncentrace do šesté infuze (interval každé 3 týdny) s průměrnou (± SD) maximální a minimální koncentrací 332 ± 139 resp. 84 ± 66 ^g/ml.

Imunogenita

Stejně jako u všech terapeutických proteinů existuje i zde možnost tvorby protilátek proti léčivému přípravku (imunogenita). Imunogenita siltuximabu byla hodnocena pomocí enzymové imunoanalýzy (EIA) a imunologickými technikami (ECLIA) na bázi imunochemoluminiscence (ECL).

V    klinických studiích, včetně studií monoterapie a kombinované léčby, byly k dispozici vzorky od celkového počtu 411 pacientů k testování na protilátky proti siltuximabu, a 168 pacientů bylo testováno pomocí analýzy ECLIA vysoce tolerantní k léčivému přípravku. Jeden ze 168 pacientů (0,6%) vykázal pozitivní výsledek testu na protilátky proti siltuximabu v jednom časovém bodě při použití analýzy ECLIA vysoce tolerantní k léčivému přípravku. U žádného dalšího pacienta nebyl zjištěn pozitivní výsledek testu na protilátky proti siltuximabu, a z tohoto výsledku vyplývá četnost výskytu 0,2 % u 411 hodnocených pacientů. Další analýzy imunogenity jediného pozitivního vzorku odhalily nízký titr protilátek proti siltuximabu (1:20) bez neutralizačních schopností. U pacienta, u kterého se vytvořily protilátky proti siltuximabu, nebyly nalezeny žádné důkazy o změněném profilu toxicity.

Zvláštní populace

Populační FK analýzy mezi studiemi byly provedeny za použití dat od 378 pacientů s různými onemocněními, kterým byl podáván siltuximab v monoterapii v dávkách 0,9 až 15 mg/kg. V analýzách byly hodnoceny účinky různých kovariant na FK siltuximabu.

Hodnota clearance siltuximabu se zvyšovala s rostoucí tělesnou hmotností, nebyla však nutná žádná úprava dávkování podle tělesné hmotnosti, protože podaná dávka se pohybovala řádově v mg/kg. Následující faktory neměly žádný klinický účinek na clearance siltuximabu: pohlaví, věk a etnický původ. Účinek stavu protilátek proti siltuximabu nebyl zkoumán, protože nebyl k dispozici dostatečný počet pacientů pozitivních na protilátky proti siltuximabu.

Starší osoby

Byla analyzována populační farmakokinetika (FK) siltuximabu k vyhodnocení vlivu demografických charakteristik. Výsledky neprokázaly žádný významný rozdíl ve FK siltuximabu u pacientů starších než 65 let v porovnání s pacienty ve věku 65 let nebo mladšími.

Poškození ledvin

Nebyly provedeny žádné formální studie, které by hodnotily vliv poškození ledvin na farmakokinetiku siltuximabu. U pacientů s výchozí vypočtenou clearance kreatininu 12 ml/min nebo vyšší nebyl pozorován žádný významný vliv na FK siltuximabu. Do datového souboru byli zahrnuti čtyři pacienti se závažným postižením ledvin (clearance kreatininu 12-30 ml/min).

Poškození jater

Nebyly provedeny žádné formální studie, které by hodnotily vliv poškození jater na farmakokinetiku siltuximabu. U pacientů s výchozí hladinou alaninaminotransferázy odpovídající až 3,7násobku horní hranice normálu, výchozí hladinou albuminu od 15 do 58 g/l a výchozí hladinou bilirubinu od 1,7 do 42,8 mg/dl, nebyl pozorován žádný významný vliv na FK siltuximabu.

Pediatrická populace

Bezpečnost a účinnost siltuximabu u pediatrických pacientů nebyla stanovena.

5.3 Předklinické údaje vztahující se k bezpečnosti

Toxikologické studie se siltuximabem u mladých opic makaků s opakovaným podáváním dávek 9,2 a 46 mg/kg/týden (až 22krát vyšší expozice než u pacientů, kterým byla aplikována dávka 11 mg/kg jednou za 3 týdny) neprokázaly žádné známky, které by signalizovaly toxicitu. Po imunizaci proteinem KLH (Keyhole limpet hemocyanin) bylo pozorováno mírné snížení protilátkové odpovědi závislé na T-buňkách a snížení velikosti germinálních center sleziny, tyto změny jsou považovány za farmakologickou odpověď na inhibici IL-6 a nejsou toxikologicky významné.

Siltuximab (9,2 a 46 mg/kg/týden) nevykázal žádnou reprodukční toxicitu u opic makaka. U myší, kterým byla subkutánně podána monoklonální protilátka proti myšímu IL-6, nebyly pozorovány žádné účinky na samčí nebo samičí fertilitu.

Během studie embryonálního a fetálního vývoje, kde byl siltuximab podáván intravenózně březím samicím opice makaka (gestační den 20 - 118) v dávkách 9,2 a 46 mg/kg/týden nebyla pozorována žádná mateřská nebo fetální toxicita. Siltuximab procházel přes placentu během těhotenství, podle něhož byly koncentrace siltuximabu v gestační den (GD)140 ve fetálním séru podobné jako v séru matky. Histopatologické vyšetření lymfoidních tkání z plodů v den GD140 nevykázalo žádné morfologické abnormality ve vývoji imunitního systému.

U hlodavců nebyly se siltuximabem provedeny studie karcinogenity. Důkazy ze studií provedených se siltuximabem a dalšími IL-6 inhibitory naznačují, že potenciál siltuximabu působit kancerogenně je nízký. Nicméně je také důkaz o tom, že inhibice IL-6 může potlačit imunitní reakci, imunitní dozor a snížit obranu proti specifickým nádorům. Z tohoto důvodu nelze zcela vyloučit zvýšenou náchylnost ke specifickým nádorům.

6. FARMACEUTICKÉ ÚDAJE

6.1    Seznam pomocných látek

L-histidin

L-histidin monohydrochlorid monohydrát

Polysorbát 80

Sacharosa

6.2    Inkompatibility

Studie kompatibility nejsou k dispozici, a proto nesmí být tento léčivý přípravek mísen s jinými léčivými přípravky.

6.3    Doba použitelnosti

Neotevřená lahvička

SYLVANT100 mg prášek pro koncentrát pro infuzní roztok 3 roky

SYLVANT 400 mg prášek pro koncentrát pro infuzní roztok 2 roky

Po rekonstituci a naředění

Chemická a fyzikální stabilita před použitím byla prokázána po dobu 8hodin při pokojové teplotě.

Z mikrobiologického hlediska, pokud způsob otevření/rekonstituce /ředění nevyloučí riziko mikrobiologické kontaminace, má být přípravek použit okamžitě.

Není-li použit okamžitě, jsou podmínky uchovávání a doba použitelnosti v odpovědnosti uživatele.

6.4    Zvláštní opatření pro uchovávání

Uchovávejte v chladničce (2°C - 8°C). Chraňte před mrazem. Uchovávejte v původním obalu, aby byl přípravek chráněn před světlem.

Podmínky uchovávání tohoto léčivého přípravku po jeho rekonstituci a naředění jsou uvedeny

v bodě 6.3.

6.5    Druh obalu a obsah balení

SYLVANT 100 mg prášek pro koncentrát pro infuzní roztok

8 ml injekční lahvička ze skla typu 1 s elastomerovým uzávěrem a hliníkovým odtrhávacím (flip-off)

krytem obsahující 100 mg siltuximabu.

SYLVANT 100 mg prášek pro koncentrát pro infuzní roztok

30 ml injekční lahvička ze skla typu 1 s elastomerovým uzávěrem a hliníkovým odtrhávacím (flip-off)

krytem obsahující 400 mg siltuximabu.

6.6    Zvláštní opatření pro likvidaci přípravku a pro zacházení s ním

Tento léčivý přípravek je určen pouze na jednorázové použití.

•    Používejte aseptickou techniku.

•    Vypočtěte dávku, potřebný celkový objem rekonstituovaného roztoku přípravku SYLVANT a potřebný počet injekčních lahviček. Doporučenou jehlou pro přípravu je jehla o velikosti

21 G 1 / '' (38 mm). Infuzní vaky (250 ml) musí obsahovat 5% glukózu a musí být vyrobeny z polyvinylchloridu (PVC) nebo polyolefinu (PO) nebo polypropylenu (PP) nebo polyethylenu (PE). Alternativně mohou být použity PE lahve.

•    Nechte injekční lahvičku(y) s přípravkem SYLVANT ohřát na pokojovou teplotu (15°C až 25°C) po dobu asi 30 minut. Přípravek SYLVANT by měl zůstat při pokojové teplotě po celou dobu přípravy.

Obsah jedné 100 mg injekční lahvičky se rekonstituuje 5,2 ml sterilní vody na injekci pro jednorázové použití, čímž se získá roztok 20 mg/ml.

Obsah jedné 400 mg injekční lahvičky se rekonstituuje 20 ml sterilní vody na injekci pro jednorázové použití, čímž se získá roztok 20 mg/ml.

•    Promíchejte obsah rekonstituovaných injekčních lahviček jemným krouživým pohybem (NEPROTŘEPÁVEJTE, NEMÍCHEJTE VE VÍŘIVCE NEBO PRUDKÝM KROUŽIVÝM POHYBEM), až do úplného rozpuštění prášku. Neodstraňujte obsah, dokud se všechen prášek úplně nerozpustí. Lyofilizovaný prášek by se měl rozpustit za méně než 60 minut. Před přípravou dávky zkontrolujte injekční lahvičky, zda neobsahují částice nebo zda nedošlo ke změně zbarvení. Nepoužívejte injekční lahvičky, pokud je jejich obsah viditelně matný nebo pokud jsou v nich přítomny cizí částice a/nebo došlo k zabarvení roztoku.

•    Nařeďte celkový objem rekonstituovaného roztoku přípravku SYLVANT na 250 ml pomocí sterilní 5% glukózy tak, že z 250ml vaku s 5% roztokem glukózy odeberte stejný objem, jako je objem rekonstituovaného přípravku SYLVANT. Pomalu přidejte celý objem rekonstituovaného roztoku přípravku SYLVANT do 250ml infuzního vaku. Opatrně promíchejte.

•    Rekonstituovaný roztok by se neměl uchovávat před přidáním do intravenózního vaku po dobu delší než 2 hodiny. Infuzi je třeba dokončit do 6hodin od přidání rekonstituovaného roztoku do infuzního vaku. Podávejte zředěný roztok po dobu 1 hodiny pomocí aplikačních setů potažených PVC nebo polyuretanem (PU) nebo PE, obsahujících 0,2 mikronový polyethersulfonový (PES) filtr. Přípravek SYLVANT neobsahuje konzervační látky; proto neuchovávejte žádnou část zbývajícího infuzního roztoku pro opakované použití.

•    Doposud nebyly provedeny žádné studie fyzikální a biochemické kompatibility, které by hodnotily společné podávání přípravku SYLVANT s dalšími léčivými přípravky. Nepoužívejte přípravek SYLVANT ve stejné infuzi společně s dalšími látkami.

•    Veškerý nepoužitý léčivý přípravek nebo odpad musí být zlikvidován v souladu s místními požadavky.

7. DRŽITEL ROZHODNUTÍ O REGISTRACI

Janssen-Cilag International NV Tumhoutseweg 30 2340 Beerse Belgie

8.    REGISTRAČNÍ ČÍSLO(A)

SYLVANT 100 mg prášek pro koncentrát pro infiizní roztok EU/1/14/928/001

SYLVANT 400 mg prášek pro koncentrát pro infíizní roztok EU/1/14/928/002

9.    DATUM PRVNÍ REGISTRACE/PRODLOUŽENÍ REGISTRACE

Datum první registrace: 22. května 2014

10. DATUM REVIZE TEXTU

Podrobné informace o tomto léčivém přípravku jsou k dispozici na webových stránkách Evropské agentury pro léčivé přípravky http://www.ema.europa.eu.

14


A.    VÝROBCI BIOLOGICKÉ LÉČIVÉ LÁTKYA VÝROBCE ODPOVĚDNÝ ZA PROPOUŠTĚNÍ ŠARŽÍ

B.    PODMÍNKY NEBO OMEZENÍ VÝDEJE A POUŽITÍ

C.    DALŠÍ PODMÍNKY A POŽADAVKY REGISTRACE

D.    PODMÍNKY NEBO OMEZENÍ S OHLEDEM NA BEZPEČNÉ A ÚČINNÉ POUŽÍVÁNÍ LÉČIVÉHO PŘÍPRAVKU

A. VÝROBCI BIOLOGICKÉ LÉČIVÉ LÁTKY A VÝROBCE ODPOVĚDNÝ ZA PROPOUŠTĚNÍ ŠARŽÍ

Název a adresa výrobce /výrobců biologické léčivé látky

Janssen Biotech Inc.

200 Great Valley Parkway

Malvern

Pennsylvania

19355

USA

Janssen Biologics (Ireland)

Barnahely Ringaskiddy Co. Cork Irsko

Janssen Biologics B.V.

Einsteinweg 101 NL-2333 CB Leiden Nizozemí

Název a adresa výrobce odpovědného/výrobců odpovědných za propouštění šarží

Janssen Biologics B.V.

Einsteinweg 101 NL-2333 CB Leiden Nizozemí

B. PODMÍNKY NEBO OMEZENÍ VÝDEJE A POUŽITÍ

Výdej léčivého přípravku je vázán na lékařský předpis s omezením (viz příloha I: Souhrn údajů o přípravku, bod 4.2).

C. DALŠÍ PODMÍNKY A POŽADAVKY REGISTRACE Pravidelně aktualizované zprávy o bezpečnosti

Požadavky pro předkládání pravidelně aktualizovaných zpráv o bezpečnosti pro tento léčivý přípravek jsou uvedeny v seznamu referenčních dat Unie (seznam EURD) stanoveném v čl. 107c odst. 7 směrnice 2001/83/ES ajakékoli následné změny jsou zveřejněny na evropském webovém portálu pro léčivé přípravky.

D. PODMÍNKY NEBO OMEZENÍ S OHLEDEM NA BEZPEČNÉ A ÚČINNÉ POUŽÍVÁNÍ LÉČIVÉHO PŘÍPRAVKU

Plán řízení rizik (RMP)

Držitel rozhodnutí o registraci uskuteční požadované činnosti a intervence v oblasti farmakovigilance podrobně popsané ve schváleném RMP uvedeném v modulu 1.8.2 registrace a ve veškerých schválených následných aktualizacích RMP.

Aktualizovaný RMP je třeba předložit:

•    na žádost Evropské agentury pro léčivé přípravky,

•    při každé změně systému řízení rizik, zejména v důsledku obdržení nových informací, které mohou vést k významným změnám poměru přínosů a rizik, nebo z důvodu dosažení význačného milníku (v rámci farmakovigilance nebo minimalizace rizik).

Povinnost uskutečnit poregistrační opatření

Držitel rozhodnutí o registraci uskuteční v daném termínu níže uvedená opatření:

Popis

Termín splnění

Předloží aktualizovanou analýzu souhrnu přežití pro studii CNTO328MCD2001

31/08/2017

Předloží aktualizovanou analýzu souhrnu přežití pro studii CNTO328MCD2002

31/08/2017

Povede registr o pacientech s Castlemanovou chorobou k získání informací o tom, kteří pacienti jsou vhodní pro léčbu přípravkem Sylvant nebo kteří jsou v současné době již přípravkem Sylvant léčeni. Registr bude veden tak dlouho, až bude zařazeno 100 pacientů nebo na dobu 5 let, podle toho, co bude dříve dosaženo. Držitel rozhodnutí o registraci poskytne údaje v tabulkách výboru CHMP každých 6 měsíců v souladu s pravidelně aktualizovanou zprávou o bezpečnosti (PSUR) včetně údajů pouze u těch pacientů, kteří jsou vhodní pro léčbu siltuximabem.

Protokol:

31/12/2014

První tabulková aktualizace: 30/11/2015 (v souladu s předpokládaným cyklem PSUR)

OZNAČENÍ NA OBALU A PŘÍBALOVÁ INFORMACE

A. OZNAČENÍ NA OBALU

1. NÁZEV LÉČIVÉHO PŘÍPRAVKU


SYLVANT 100 mg prášek pro koncentrát pro infuzní roztok SYLVANT 400 mg prášek pro koncentrát pro infuzní roztok siltuximabum


2. OBSAH LÉČIVÉ LÁTKY/LÉČIVÝCH LÁTEK


Jedna injekční lahvička obsahuje siltuximabum 100 mg. Po rekonstituci roztok obsahuje siltuximabum v množství 20 mg/ml.

Jedna injekční lahvička obsahuje siltuximabum 400 mg. Po rekonstituci roztok obsahuje siltuximabum v množství 20 mg/ml.


3. SEZNAM POMOCNÝCH LÁTEK


Pomocné látky: L-histidin, L-histidin monohydrochlorid monohydrát, polysorbát 80 a sacharosa


4. LÉKOVÁ FORMA A OBSAH BALENÍ


Prášek pro koncentrát pro infuzní roztok 1 injekční lahvička


5. ZPŮSOB A CESTA/CESTY PODÁNÍ


Intravenózní infuze po rekonstituci a naředění. Před použitím si přečtěte příbalovou informaci.


6.    ZVLÁŠTNÍ UPOZORNĚNÍ, ŽE LÉČIVÝ PŘÍPRAVEK MUSÍ BÝT UCHOVÁVÁN

MIMO DOHLED A DOSAH DĚTÍ


Uchovávejte mimo dohled a dosah dětí.


7.    DALŠÍ ZVLÁŠTNÍ UPOZORNĚNÍ, POKUD JE POTŘEBNÉ


8. POUŽITELNOST


Použitelné do:


9. ZVLÁŠTNÍ PODMÍNKY PRO UCHOVÁVÁNÍ


Uchovávejte v chladničce.


Chraňte před mrazem.

Uchovávejte v původním obalu, aby byl přípravek chráněn před světlem.


10. ZVLÁŠTNÍ OPATŘENÍ PRO LIKVIDACI NEPOUŽITÝCH LÉČIVÝCH PŘÍPRAVKŮ NEBO ODPADU Z NICH, POKUD JE TO VHODNÉ


11. NÁZEV A ADRESA DRŽITELE ROZHODNUTÍ O REGISTRACI


Janssen-Cilag International NV Turnhoutseweg 30 2340 Beerse Belgie


12. REGISTRAČNÍ ČÍSLO(A)


EU/1/14/928/001 (100 mg) EU/1/14/928/002 (400 mg)


13. ČÍSLO ŠARŽE


Č.š.:


14. KLASIFIKACE PRO VÝDEJ


Výdej léčivého přípravku vázán na lékařský předpis.


15.    NÁVOD K POUŽITÍ


16. INFORMACE V BRAILLOVĚ PÍSMU


Nevyžaduje se - odůvodnění přijato


17. JEDINEČNÝ IDENTIFIKÁTOR - 2D ČÁROVÝ KÓD


2D čárový kód s jedinečným identifikátorem.


18. JEDINEČNÝ IDENTIFIKÁTOR - DATA ČITELNÁ OKEM


PC:

SN:

NN:


1.    NÁZEV LÉČIVÉHO PŘÍPRAVKU A CESTA/CESTY PODÁNÍ


SYLVANT 100 mg prášek na infuzi SYLVANT 400 mg prášek na infuzi siltuximabum i.v.


2.    ZPŮSOB PODÁNÍ


i.v.


3. POUŽITELNOST


EXP


4. ČÍSLO ŠARŽE


C.š.


5. OBSAH UDANÝ JAKO HMOTNOST, OBJEM NEBO POČET


6. JINÉ


B. PŘÍBALOVÁ INFORMACE

Příbalová informace: informace pro pacienta

SYLVANT 100 mg prášek pro koncentrát pro infuzní roztok siltuximabum

'V Tento přípravek podléhá dalšímu sledování. To umožní rychlé získání nových informací o bezpečnosti. Můžete přispět tím, že nahlásíte jakékoli nežádoucí účinky, které se u Vás vyskytnou. Jak hlásit nežádoucí účinky je popsáno v závěru bod 4.

Přečtěte si pozorně celou příbalovou informaci dříve, než Vám bude tento přípravek podán, protože obsahuje pro Vás důležité údaje.

-    Ponechte si příbalovou informaci pro případ, že si ji budete potřebovat přečíst znovu.

-    Máte-li jakékoli další otázky, zeptejte se svého lékaře nebo lékárníka nebo zdravotní sestry.

-    Pokud se u Vás vyskytne kterýkoli z nežádoucích účinků, sdělte to svému lékaři nebo lékárníkovi nebo zdravotní sestře. Stejně postupujte v případě jakýchkoli nežádoucích účinků, které nejsou uvedeny v této příbalové informaci. Viz bod 4.

Co naleznete v této příbalové informaci

1.    Co je přípravek SYLVANT a k čemu se používá

2.    Čemu musíte věnovat pozornost, než Vám bude přípravek SYLVANT podán

3.    Jak se přípravek SYLVANT podává

4.    Možné nežádoucí účinky

5.    Jak přípravek SYLVANT uchovávat

6.    Obsah balení a další informace

1. Co je přípravek SYLVANT a k čemu se používá Co je přípravek SYLVANT

Přípravek SYLVANT je léčivý přípravek, který obsahuje léčivou látku siltuximab. Siltuximab je monoklonální protilátka (specifický typ bílkoviny), která se selektivně váže na antigen (cílová bílkovina) v těle a nazývá se interleukin-6 (IL-6).

K čemu se přípravek SYLVANT používá

Přípravek SYLVANT se používá k léčbě dospělých pacientů s multicentrickou formou Castlemanovy choroby (MCD), kteří nemají virus lidské imunodeficience (HIV) nebo lidský herpesvirus-8 (HHV 8). Multicentrická Castlemanova choroba způsobuje benigní tumory (nerakovinný růst), které se vyvíjejí v lymfatických uzlinách v celém těle. Příznaky tohoto onemocnění mohou zahrnovat pocit únavy, noční pocení, pocit brnění a ztrátu chuti k jídlu.

Jak přípravek SYLVANT působí

Pacienti s MCD produkují příliš mnoho IL-6 a předpokládá se, že to přispívá k abnormálnímu růstu určitých buněk v lymfatických uzlinách. Vazbou na IL-6 zablokuje siltuximab jejich aktivitu a zastaví abnormální buněčný růst. To pomáhá zmenšit velikost postižených lymfatických uzlin, což snižuje příznaky onemocnění a pomůže Vám vykonávat každodenní obvyklé činnosti.

2. Čemu musíte věnovat pozornost, než Vám bude přípravek SYLVANT podán Přípravek SYLVANT Vám nesmí být podán:

jestliže máte závažnou alergii na siltuximab nebo na kteroukoli další složku tohoto přípravku (uvedenou v bodě 6).

Upozornění a opatření

Před použitím přípravku SYLVANT se poraďte se svým lékařem, lékárníkem nebo zdravotní sestrou, jestliže:

•    máte nyní infekční onemocnění

•    máte být v současné době nebo v blízké budoucnosti očkováni - protože některé vakcíny nemají být podávány společně s přípravkem SYLVANT

•    máte vysokou hladinu tuků v krvi (hypertriglyceridemie) - protože přípravek SYLVANT může dále zvýšit jejich hladinu. Lékař Vám může předepsat léky k odstranění tohoto problému.

•    trpíte onemocněním, jako jsou žaludeční vředy nebo divertikulární choroba střeva, které mohou zvýšit riziko proděravění nebo trhliny stěny žaludku nebo střeva (gastrointestinální perforace). Mezi příznaky tohoto onemocnění patří zhoršení bolesti žaludku, pocit nevolnosti (nauzea), změny četnosti stolice a horečka - pokud zaznamenáte některý z těchto příznaků, informujte ihned svého lékaře.

•    máte onemocnění jater.

Pokud se Vás cokoli z výše uvedeného týká nebo si nejste jistý(á), poraďte se před užitím přípravku SYLVANT se svým lékařem, lékárníkem nebo zdravotní sestrou.

Alergické reakce

Informujte ihned lékaře, pokud se vás vyskytne závažná alergická reakce během infuze nebo po jejím ukončení. Mezi příznaky patří: dýchací potíže, pocit tlaku na hrudi, dušnost, silná závrať nebo točení hlavy, otok rtů nebo kožní vyrážka.

Infekce

Během léčby přípravkem SYLVANT se může zvýšit pravděpodobnost, že se nakazíte infekčním onemocněním.

Tato infekční onemocnění mohou být závažná, jako je např. zápal plic nebo otrava krve (označovaná též jako sepse).

Informujte neprodleně svého lékaře, pokud se u vás vyskytnou jakékoliv příznaky infekce během léčby přípravkem SYLVANT. Mezi tyto příznaky patří: kašel, příznaky podobné chřipce, pocit nevolnosti, rudá nebo horká kůže, horečka. Lékař může neprodleně ukončit léčbu přípravkem SYLVANT.

Děti a dospívající

Není známo, zda je přípravek SYLVANT bezpečný a účinný u této populace, proto nepodávejte přípravek SYLVANT dětem a dospívajícím.

Další léčivé přípravky a přípravek SYLVANT

Informujte svého lékaře, lékárníka nebo zdravotní sestru o všech lécích, které užíváte, které jste v nedávné době užíval(a) nebo které možná budete užívat. To platí i pro léčivé přípravky, které lze získat bez lékařského předpisu, jako např. vitaminy a rostlinné přípravky.

Zejména informujte svého lékaře nebo lékárníka, pokud užíváte některé z následujících léků:

•    teofylin, lék používaný k léčbě astmatu

•    warfarin, lék na ředění krve

•    cyklosporin, lék používaný během transplantace orgánů a po jejím provedení

•    perorální antikoncepce, léky užívané k zabránění otěhotnění.

Pokud se Vás týká cokoli z výše uvedeného nebo si nejste jistý(á), poraďte se před podáním přípravku SYLVANT se svým lékařem nebo lékárníkem.

Těhotenství a kojení

Pokud jste těhotná nebo kojíte, domníváte se, že můžete být těhotná nebo plánujete otěhotnět, poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem dříve, než začnete tento přípravek užívat.

•    Používání přípravku SYLVANT během těhotenství se nedoporučuje. Není známo, zda může mít přípravek SYLVANT vliv na děti, těhotné nebo kojící ženy.

•    Pokud jste těhotná a potřebujete léčbu kvůli MCD, může lékař v některých případech doporučit, že přínos z užívání přípravku SYLVANT pro Vaše zdraví převyšuje možná rizika pro nenarozené dítě.

•    Nesmíte otěhotnět během léčby přípravkem SYLVANT a po dobu 3 měsíců po jejím ukončení. Během celé této doby byste měla používat účinnou antikoncepci.

•    Není známo, zda přípravek SYLVANT přechází do mateřského mléka. Vy a Váš lékař se společně rozhodnete, zda budete dále užívat přípravek SYLVANT nebo kojit a přestanete užívat přípravek SYLVANT.

Řízení dopravních prostředků a obsluha strojů

Je nepravděpodobné, že by přípravek SYLVANT ovlivňoval schopnost řídit, jezdit na kole nebo obsluhovat jakékoli stroje nebo přístroje.

3. Jak se přípravek SYLVANT podává

Přípravek SYLVANT Vám bude podán lékařem nebo zdravotní sestrou v nemocnici nebo ve vhodném zdravotnickém zařízení.

•    Doporučená dávka je 11 miligramů na kilogram tělesné hmotnosti podaná jednou za 3 týdny.

•    Přípravek SYLVANT bude podáván formou nitrožilní infuze (kapání do žíly, obvykle na paži).

•    Přípravek bude podáván pomalu po dobu více než 1 hodinu.

•    Během infuze přípravku SYLVANT budete sledován(a) kvůli nežádoucím účinkům.

•    Léčba bude pokračovat tak dlouho, dokud se Vy a Váš lékař nedohodnete, že pokračování v léčbě již pro Vás není prospěšné.

Jestliže jste užil(a) více přípravku SYLVANT, než jste měl(a)

Vzhledem k tomu, že tento přípravek podává lékař nebo zdravotní sestra, je nepravděpodobné, že Vám bude podáno příliš velké množství. Pokud se domníváte, že Vám bylo podáno příliš mnoho přípravku SYLVANT, sdělte to svému lékaři nebo zdravotní sestře. Nejsou známy žádné nežádoucí účinky po podání příliš velkého množství přípravku SYLVANT.

Jestliže zapomenete nebo se nestihnete dostavit na návštěvu lékaře, při které Vám má být podán přípravek SYLVANT

Jestliže zapomenete nebo se nestihnete dostavit na návštěvu lékaře, při které Vám má být podán přípravek SYLVANT, sjednejte si co nejdříve novou návštěvu.

Máte-li jakékoli další otázky týkající se užívání tohoto přípravku, zeptejte se svého lékaře, lékárníka nebo zdravotní sestry.

4. Možné nežádoucí účinky

Podobně jako všechny léky může mít i tento přípravek nežádoucí účinky, které se ale nemusí vyskytnout u každého. U tohoto přípravku se mohou vyskytnout následující nežádoucí účinky.

Jestliže zaznamenáte následující nežádoucí účinky, informujte neprodleně svého lékaře. Je možné, že bude třeba léčbu ukončit.

v

Časté (mohou postihnout až 1 z 10 osob):

•    závažné alergické reakce - příznaky mohou zahrnovat: dýchací potíže, pocit tlaku na hrudi, dušnost, silné závratě nebo točení hlavy, otok rtů nebo kožní vyrážku.

Mezi další nežádoucí účinky patří:

Pokud se u Vás vyskytne kterýkoli z následujících nežádoucích účinků, sdělte to svému lékaři, lékárníkovi nebo zdravotní sestře:

Velmi časté (mohou postihnout více než 1 z 10 osob):

•    pokles počtu bílých krvinek (neutropenie)

•    pokles počtu krevních destiček (trombocytopenie)

•    svědění

•    vyrážka

•    vysoká hladina tuků v krvi    (hypertriglyceridemie)

•    abnormální výsledek funkčního testu ledvin

•    otoky paží, nohou, krku nebo obličeje

•    vysoký krevní tlak

•    infekce dýchacích cest - např. nosu, vedlejších nosních dutin nebo hrdla

•    nachlazení

•    bolest nebo nepříjemné pocity v břiše

•    přibývání na váze

Hlášení nežádoucích účinků

Pokud se u Vás vyskytne kterýkoli z nežádoucích účinků, sdělte to svému lékaři nebo lékárníkovi. Stejně postupujte v případě jakýchkoli nežádoucích účinků, které nejsou uvedeny v této příbalové informaci. Nežádoucí účinky můžete hlásit také přímo prostřednictvím národního systému hlášení nežádoucích účinků uvedeného v Dodatku V. Nahlášením nežádoucích účinků můžete přispět k získání více informací o bezpečnosti tohoto přípravku.

5. Jak přípravek SYLVANT uchovávat

Uchovávejte tento přípravek mimo dohled a dosah dětí.

Nepoužívejte tento přípravek po uplynutí doby použitelnosti uvedené na štítku za zkratkou EXP. Doba použitelnosti se vztahuje k poslednímu dni uvedeného měsíce. Injekční lahvička 100 mg má dobu použitelnosti 3 roky. Nepoužívejte přípravek, pokud je po rekonstituci neprůhledný nebo obsahuje cizí částice a/nebo pokud se po rekonstituci roztoku objeví změna barvy roztoku.

Uchovávejte v chladničce (2°C - 8°C).

6. Obsah balení a další informace Co přípravek SYLVANT obsahuje

•    Léčivou látkou je siltuximabum. Jedna injekční lahvička obsahuje siltuximabum 100 mg. Po rekonstituci roztok obsahuje siltuximabum 20 mg v 1 ml.

•    Dalšími složkami (pomocnými látkami) jsou L-histidin, L-histidin monohydrochlorid monohydrát, polysorbát 80 a sacharosa.

Jak přípravek SYLVANT vypadá a co obsahuje toto balení

•    Přípravek SYLVANT se dodává ve skleněné injekční lahvičce obsahující lyofilizovaný bílý prášek pro přípravu koncentrátu pro infuzní roztok.

•    Přípravek SYLVANT je k dispozici v balení obsahující 1 injekční lahvičku.

Držitel rozhodnutí o registraci

Janssen-Cilag International NV Turnhoutseweg 30 2340 Beerse Belgie

Výrobce

Janssen Biologics B.V.

Einsteinweg 101 2333 CB Leiden Nizozemí

Další informace o tomto přípravku získáte u místního zástupce držitele rozhodnutí o registraci:

Belgie/Belgique/Belgien

Janssen-Cilag NV Antwerpseweg 15-17 B-2340 Beerse Tel/Tél: +32 14 64 94 11

Lietuva

UAB „JOHNSON & JOHNSON“ Geležinio Vilko g. 18A LT-08104 Vilnius Tel: +370 5 278 68 88

Btarapna

„„fl^OHCbH & fl^OHCtH Etarapna” EOOfl

^.k. Maagocr 4

EH3Hec napK Co$Ha, crpaga 4

Co^Ha 1766

Ten.: +359 2 489 94 00

Luxembourg/Luxemburg

Janssen-Cilag NV Antwerpseweg 15-17 B-2340 Beerse Belgique/Belgien Tél/Tel: +32 14 64 94 11

Česká republika

Janssen-Cilag s.r.o.

Karla Engliše 3201/06 CZ-150 00 Praha 5 - Smíchov Tel. +420 227 012 227

Magyarország

Janssen-Cilag Kft. Nagyenyed u. 8-14 H-Budapest, 1123 Tel.: +36 1 884 2858

Danmark

Janssen-Cilag A/S Bregneredvej 133 DK-3460 Birker0d Tlf: +45 45 94 82 82

Malta

AM MANGION LTD.

Mangion Building, Triq Gdida fi Triq Valletta MT-Hal-Luqa LQA 6000 Tel: +356 2397 6000

Deutschland

Janssen-Cilag GmbH Johnson & Johnson Platz 1 D-41470 Neuss Tel: +49 2137 955 955

Nederland

Janssen-Cilag BV Dr. Paul Janssenweg 150 NL-5026 RH Tilburg Tel: +31 13 583 73 73

Eesti

UAB „JOHNSON & JOHNSON“ Eesti filiaal LSStsa 2

EE-11415 Tallinn Tel: +372 617 7410

Norge

Janssen-Cilag AS Postboks 144 NO-1325-Lysaker Tlf: +47 24 12 65 00

EXXáSa

Janssen-Cilag OappaKeuxixp A.E.B.E. Asro^ópog Eippvpg 56 GR-151 21 neÚKn, A0pva TpA,: +30 210 80 90 000

Osterreich

Janssen-Cilag Pharma GmbH VorgartenstraEe 206B A-1020 Wien Tel: +43 1 610 300

Espaňa

Janssen-Cilag, S.A.

Paseo de las Doce Estrellas, 5-7 E-28042 Madrid Tel: +34 91 722 81 00

Polska

Janssen-Cilag Polska Sp. z o.o. ul. Uzecka 24 PL-02-135 Warszawa Tel.: +48 22 237 60 00

Francie

Janssen-Cilag

1, rue Camille Desmoulins, TSA 91003 F-92787 Issy Les Moulineaux, Cedex 9 Tél: 0 800 25 50 75 / +33 1 55 00 40 03

Portugalsko

Janssen-Cilag Farmaceutica, Lda. Estrada Consiglieri Pedroso, 69 A Queluz de Baixo PT-2734-503 Barcarena Tel: +351 21 43 68 835

United Kingdom

Janssen-Cilag Ltd.

50-100 Holmers Farm Way High Wycombe

Buckinghamshire HP12 4EG - UK Tel: +44 1494 567 444


Hrvatska

Johnson & Johnson S.E. d.o.o. Oreškoviceva 6h 10010 Zagreb Tel: +385 1 6610 700


Ireland

Janssen-Cilag Ltd.

50-100 Holmers Farm Way High Wycombe Buckinghamshire HP12 4EG Spojené království Tel: +44 1494 567 444

Ísland

Janssen-Cilag c/o Vistor hf.

Horgatún 2 IS-210 Garóab^r Sími: +354 535 7000

Italia

Janssen-Cilag SpA Via M.Buonarroti, 23 I-20093 Cologno Monzese MI Tel: +39 02 2510 1

Kúnpoq

BapváPag Xax^nnavay^g AxS Asro^ópog riávvou KpaviSiróxn 226 Aaxoiá

CY-2234 AsuK^oía T^: ++357 22 207 700


Románia

Johnson & Johnson Románia SRL Str. Tipografilor nr. 11-15 Cladirea S-Park, Corp B3-B4, Etaj 3 013714 Bucure§ti, ROMÁNIA Tel: +40 21 207 1800

Slovenija

Johnson & Johnson d.o.o. Šmartinska cesta 53 SI-1000 Ljubljana Tel: +386 1 401 18 30


Slovenská republika

Johnson & Johnson, s.r.o. CBC III, Karadžičova 12 SK-821 08 Bratislava Tel: +421 232 408 400


Suomi/Finland

Janssen-Cilag Oy Vaisalantie/Vaisalavágen 2 FI-02130 Espoo/Esbo Puh/Tel: +358 207 531 300

Sverige

Janssen-Cilag AB Box 7073

SE-192 07 Sollentuna Tel: +46 8 626 50 00


Latvija

UAB „JOHNSON & JOHNSON filiale Latvija

Mukusalas iela 101

Riga, LV1004

Tel: +371 678 93561

Tato příbalová informace byla naposledy revidována MM/RRRR.

Další zdroje informací

Podrobné informace o tomto přípravku jsou k dispozici na webových stránkách Evropské agentury pro léčivé přípravky http://www.ema.europa.eu. Na těchto stránkách naleznete též odkazy na další webové stránky týkající se vzácných onemocnění a jejich léčby.

Následující informace jsou určeny pouze pro zdravotnické pracovníky:

Tento léčivý přípravek je určen pouze na jednorázové použití.

1.    Používejte aseptickou techniku.

2.    Vypočtěte dávku, potřebný celkový objem rekonstituovaného roztoku přípravku SYLVANT a potřebný počet injekčních lahviček. Doporučenou jehlou pro přípravu je velikosti 21 G 1 % ''. Infuzní vaky (250 ml) musí obsahovat 5% glukózu a musí být vyrobeny z polyvinylchloridu (PVC) nebo polyolefinu (PO) nebo polypropylenu (PP) nebo polyethylenu (PE). Alternativně mohou být použity PE lahve.

3.    Nechte injekční lahvičku(y) s přípravkem SYLVANT ohřát na pokojovou teplotu (15°C až 25°C) po dobu asi 30 minut. Přípravek SYLVANT by měl zůstat při pokojové teplotě po celou dobu přípravy. Obsah jedné injekční lahvičky se rekonstituuje 5,2 ml sterilní vody na injekci na jednorázové použití, čímž se získá roztok 20 mg/ml.

4.    Promíchejte obsah rekonstituovaných injekčních lahviček jemným krouživým pohybem (NEPROTŘEPÁVEJTE, NEMÍCHEJTE VE VÍŘIVCE NEBO PRUDKÝM KROUŽIVÝM POHYBEM), až do úplného rozpuštění prášku. Neodstraňujte obsah, dokud se všechen prášek úplně nerozpustí. Lyofilizovaný prášek by se měl rozpustit za méně než 60 minut. Před přípravou zkontrolujte injekční lahvičky, zda neobsahují částice nebo zda nedošlo ke změně zbarvení. Nepoužívejte injekční lahvičky, pokud je jejich obsah viditelně matný nebo pokud jsou v nich přítomny cizí částice a/nebo došlo k zabarvení roztoku.

5.    Nařeďte celkový objem rekonstituovaného roztoku přípravku SYLVANT na 250 ml pomocí sterilní 5% glukózy tak, že z 250 ml vaku s 5% roztokem glukózy odeberte stejný objem, jako je objem rekonstituovaného přípravku SYLVANT. Pomalu přidejte celý objem rekonstituovaného roztoku přípravku SYLVANT do 250 ml infuzního vaku. Opatrně promíchejte.

6.    Rekonstituovaný roztok by se neměl uchovávat před přidáním do intravenózního vaku po dobu delší než 2 hodiny. Infuzi je třeba dokončit do 6 hodin od přidání rekonstituovaného roztoku do infuzního vaku. Podávejte zředěný roztok po dobu 1 hodiny pomocí aplikačních setů potažených PVC nebo polyuretanem (PU) nebo PE, obsahujících 0,2 mikronový polyethersulfonový (PES) filtr. Přípravek SYLVANT neobsahuje konzervační látky; proto neuchovávejte žádnou část zbývajícího infuzního roztoku pro opakované použití.

7.    Doposud nebyly provedeny žádné studie fyzikální a biochemické kompatibility, které by hodnotily společné podávání přípravku SYLVANT s jinými léčivými přípravky. Nepoužívejte přípravek SYLVANT ve stejné infuzi společně s jinými látkami.

8.    Veškerý nepoužitý léčivý přípravek nebo odpad musí být zlikvidován v souladu s místními požadavky.

SYLVANT 400 mg prášek pro koncentrát pro infuzní roztok siltuximabum

'V Tento přípravek podléhá dalšímu sledování. To umožní rychlé získání nových informací o bezpečnosti. Můžete přispět tím, že nahlásíte jakékoli nežádoucí účinky, které se u Vás vyskytnou. Jak hlásit nežádoucí účinky je popsáno v závěru bod 4.

Přečtěte si pozorně celou příbalovou informaci dříve, než Vám bude tento přípravek podán, protože obsahuje pro Vás důležité údaje.

-    Ponechte si příbalovou informaci pro případ, že si ji budete potřebovat přečíst znovu.

-    Máte-li jakékoli další otázky, zeptejte se svého lékaře nebo lékárníka nebo zdravotní sestry.

-    Pokud se u Vás vyskytne kterýkoli z nežádoucích účinků, sdělte to svému lékaři nebo lékárníkovi nebo zdravotní sestře. Stejně postupujte v případě jakýchkoli nežádoucích účinků, které nejsou uvedeny v této příbalové informaci. Viz bod 4.

Co naleznete v této příbalové informaci

1.    Co je přípravek SYLVANT a k čemu se používá

2.    Čemu musíte věnovat pozornost, než Vám bude přípravek SYLVANT podán

3.    Jak se přípravek SYLVANT podává

4.    Možné nežádoucí účinky

5.    Jak přípravek SYLVANT uchovávat

6.    Obsah balení a další informace

1. Co je přípravek SYLVANT a k čemu se používá Co je přípravek SYLVANT

Přípravek SYLVANT je léčivý přípravek, který obsahuje léčivou látku siltuximab. Siltuximab je monoklonální protilátka (specifický typ bílkoviny), která se selektivně váže na antigen (cílová bílkovina) v těle a nazývá se interleukin-6 (IL-6).

K čemu se přípravek SYLVANT používá

Přípravek SYLVANT se používá k léčbě dospělých pacientů s multicentrickou formou Castlemanovy choroby (MCD), kteří nemají virus lidské imunodeficience (HIV) nebo lidský herpesvirus-8 (HHV 8). Multicentrická Castlemanova choroba způsobuje benigní tumory (nerakovinný růst), které se vyvíjejí v lymfatických uzlinách v celém těle. Příznaky tohoto onemocnění mohou zahrnovat pocit únavy, noční pocení, pocit brnění a ztrátu chuti k jídlu.

Jak přípravek SYLVANT působí

Pacienti s MCD produkují příliš mnoho IL-6 a předpokládá se, že to přispívá k abnormálnímu růstu určitých buněk v lymfatických uzlinách. Vazbou na IL-6 zablokuje siltuximab jejich aktivitu a zastaví abnormální buněčný růst. To pomáhá zmenšit velikost postižených lymfatických uzlin, což snižuje příznaky onemocnění a pomůže Vám vykonávat každodenní obvyklé činnosti.

2. Čemu musíte věnovat pozornost, než Vám bude přípravek SYLVANT podán Přípravek SYLVANT Vám nesmí být podán:

jestliže máte závažnou alergii na siltuximab nebo na kteroukoli další složku tohoto přípravku (uvedenou v bodě 6).

Upozornění a opatření

Před použitím přípravku SYLVANT se poraďte se svým lékařem, lékárníkem nebo zdravotní sestrou, jestliže:

•    máte nyní infekční onemocnění

•    máte být v současné době nebo v blízké budoucnosti očkováni - protože některé vakcíny nemají být podávány společně s přípravkem SYLVANT

•    máte vysokou hladinu tuků v krvi (hypertriglyceridemie) - protože přípravek SYLVANT může dále zvýšit jejich hladinu. Lékař Vám může předepsat léky k odstranění tohoto problému.

•    Trpíte onemocněním, jako jsou žaludeční vředy nebo divertikulární choroba střeva, které mohou zvýšit riziko proděravění nebo trhliny stěny žaludku nebo střeva (gastrointestinální perforace). Mezi příznaky tohoto onemocnění patří zhoršení bolesti žaludku, pocit nevolnosti (nauzea), změny četnosti stolice a horečka - pokud zaznamenáte některý z těchto příznaků, informujte ihned svého lékaře.

•    máte onemocnění jater.

Pokud se Vás cokoli z výše uvedeného týká nebo si nejste jistý(á), poraďte se před užitím přípravku SYLVANT se svým lékařem, lékárníkem nebo zdravotní sestrou.

Alergické reakce

Informujte ihned lékaře, pokud se vás vyskytne závažná alergická reakce během infuze nebo po jejím ukončení. Mezi příznaky patří: dýchací potíže, pocit tlaku na hrudi, dušnost, silná závrať nebo točení hlavy, otok rtů nebo kožní vyrážka.

Infekce

Během léčby přípravkem SYLVANT se může zvýšit pravděpodobnost, že se nakazíte infekčním onemocněním.

Tato infekční onemocnění mohou být závažná, jako je např. zápal plic nebo otrava krve (označovaná též jako sepse).

Informujte neprodleně svého lékaře, pokud se u vás vyskytnou jakékoliv příznaky infekce během léčby přípravkem SYLVANT. Mezi tyto příznaky patří: kašel, příznaky podobné chřipce, pocit nevolnosti, rudá nebo horká kůže, horečka. Lékař může neprodleně ukončit léčbu přípravkem SYLVANT.

Děti a dospívající

Není známo, zda je přípravek SYLVANT bezpečný a účinný u této populace, proto nepodávejte přípravek SYLVANT dětem a dospívajícím.

Další léčivé přípravky a přípravek SYLVANT

Informujte svého lékaře, lékárníka nebo zdravotní sestru o všech lécích, které užíváte, které jste v nedávné době užíval(a) nebo které možná budete užívat. To platí i pro léčivé přípravky, které lze získat bez lékařského předpisu, jako např. vitaminy a rostlinné přípravky.

Zejména informujte svého lékaře nebo lékárníka, pokud užíváte některé z následujících léků:

•    teofylin, lék používaný k léčbě astmatu

•    warfarin, lék na ředění krve

•    cyklosporin, lék používaný během transplantace orgánů a po jejím provedení

•    perorální antikoncepce, léky užívané k zabránění otěhotnění.

Pokud se Vás týká cokoli z výše uvedeného nebo si nejste jistý(á), poraďte se před podáním přípravku SYLVANT se svým lékařem nebo lékárníkem.

Těhotenství a kojení

Pokud jste těhotná nebo kojíte, domníváte se, že můžete být těhotná nebo plánujete otěhotnět, poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem dříve, než začnete tento přípravek užívat.

•    Používání přípravku SYLVANT během těhotenství se nedoporučuje. Není známo, zda může mít přípravek SYLVANT vliv na děti, těhotné nebo kojící ženy.

•    Pokud jste těhotná a potřebujete léčbu kvůli MCD, může lékař v některých případech doporučit, že přínos z užívání přípravku SYLVANT pro Vaše zdraví převyšuje možná rizika pro nenarozené dítě.

•    Nesmíte otěhotnět během léčby přípravkem SYLVANT a po dobu 3 měsíců po jejím ukončení. Během celé této doby byste měla používat účinnou antikoncepci.

• Není známo, zda přípravek SYLVANT přechází do mateřského mléka. Vy a Váš lékař se

společně rozhodnete, zda budete dále užívat přípravek SYLVANT nebo kojit a přestanete užívat přípravek SYLVANT.

Řízení dopravních prostředků a obsluha strojů

Je nepravděpodobné, že by přípravek SYLVANT ovlivňoval schopnost řídit, jezdit na kole nebo obsluhovat jakékoli stroje nebo přístroje.

3. Jak se přípravek SYLVANT podává

Přípravek SYLVANT Vám bude podán lékařem nebo zdravotní sestrou v nemocnici nebo ve vhodném zdravotnickém zařízení.

•    Doporučená dávka je 11 miligramů na kilogram tělesné hmotnosti podaná jednou za 3 týdny.

•    Přípravek SYLVANT bude podáván formou nitrožilní infuze (kapání do žíly, obvykle na paži).

•    Přípravek bude podáván pomalu po dobu více než 1 hodinu.

•    Během infuze přípravku SYLVANT budete sledován(a) kvůli nežádoucím účinkům.

•    Léčba bude pokračovat tak dlouho, dokud se Vy a Váš lékař nedohodnete, že pokračování v léčbě již pro Vás není prospěšné.

Jestliže jste užil(a) více přípravku SYLVANT, než jste měl(a)

Vzhledem k tomu, že tento přípravek podává lékař nebo zdravotní sestra, je nepravděpodobné, že Vám bude podáno příliš velké množství. Pokud se domníváte, že Vám bylo podáno příliš mnoho přípravku SYLVANT, sdělte to svému lékaři nebo zdravotní sestře. Nejsou známy žádné nežádoucí účinky po podání příliš velkého množství přípravku SYLVANT.

Jestliže zapomenete nebo se nestihnete dostavit na návštěvu lékaře, při které Vám má být podán přípravek SYLVANT

Jestliže zapomenete nebo se nestihnete dostavit na návštěvu lékaře, při které Vám má být podán přípravek SYLVANT, sjednejte si co nejdříve novou návštěvu.

Máte-li jakékoli další otázky týkající se užívání tohoto přípravku, zeptejte se svého lékaře, lékárníka nebo zdravotní sestry.

4. Možné nežádoucí účinky

Podobně jako všechny léky může mít i tento přípravek nežádoucí účinky, které se ale nemusí vyskytnout u každého. U tohoto přípravku se mohou vyskytnout následující nežádoucí účinky.

Jestliže zaznamenáte následující nežádoucí účinky, informujte neprodleně svého lékaře. Je možné, že bude třeba léčbu ukončit.

Časté (mohou postihnout až 1 z 10 osob):

•    závažné alergické reakce - příznaky mohou zahrnovat: dýchací potíže, pocit tlaku na hrudi, dušnost, silné závratě nebo točení hlavy, otok rtů nebo kožní vyrážku.

Mezi další nežádoucí účinky patří:

Pokud se u Vás vyskytne kterýkoli z následujících nežádoucích účinků, sdělte to svému lékaři, lékárníkovi nebo zdravotní sestře:

Velmi časté (mohou postihnout více než 1 z 10 osob):

•    pokles počtu bílých krvinek (neutropenie)

•    pokles počtu krevních destiček (trombocytopenie)

•    svědění

•    vyrážka

•    vysoká hladina tuků v krvi (hypertriglyceridemie)

•    abnormální výsledek funkčního testu ledvin

•    otoky paží, nohou, krku nebo obličeje

•    vysoký krevní tlak

•    infekce dýchacích    cest    - např.    nosu, vedlejších nosních dutin nebo hrdla

•    nachlazení

•    bolest nebo nepříjemné pocity    v břiše

•    přibývání na váze

Hlášení nežádoucích účinků

Pokud se u Vás vyskytne kterýkoli z nežádoucích účinků, sdělte to svému lékaři nebo lékárníkovi. Stejně postupujte v případě jakýchkoli nežádoucích účinků, které nejsou uvedeny v této příbalové informaci. Nežádoucí účinky můžete hlásit také přímo prostřednictvím národního systému hlášení nežádoucích účinků uvedeného v Dodatku V. Nahlášením nežádoucích účinků můžete přispět k získání více informací o bezpečnosti tohoto přípravku.

5.    Jak přípravek SYLVANT uchovávat

Uchovávejte tento přípravek mimo dohled a dosah dětí.

Nepoužívejte tento přípravek po uplynutí doby použitelnosti uvedené na štítku za zkratkou EXP. Doba použitelnosti se vztahuje k poslednímu dni uvedeného měsíce. Injekční lahvička 400 mg má dobu použitelnosti 2 roky. Nepoužívejte přípravek, pokud je po rekonstituci neprůhledný nebo obsahuje cizí částice a/nebo pokud se po rekonstituci roztoku objeví změna barvy roztoku.

Uchovávejte v chladničce (2 °C - 8 °C).

6.    Obsah balení a další informace Co přípravek SYLVANT obsahuje

•    Léčivou látkou je siltuximabum. Jedna injekční lahvička obsahuje siltuximabum 400 mg. Po rekonstituci roztok obsahuje siltuximabum 20 mg v 1 ml.

•    Dalšími složkami (pomocnými látkami) jsou L-histidin, L-histidin monohydrochlorid monohydrát, polysorbát 80 a sacharosa.

Jak přípravek SYLVANT vypadá a co obsahuje toto balení

•    Přípravek SYLVANT se dodává ve skleněné injekční lahvičce obsahující lyofilizovaný bílý prášek pro přípravu koncentrátu pro infuzní roztok.

•    Přípravek SYLVANT je k dispozici v balení obsahující 1 injekční lahvičku.

Držitel rozhodnutí o registraci

Janssen-Cilag International NV Turnhoutseweg 30 2340 Beerse Belgie

Výrobce

Janssen Biologics B.V.

Einsteinweg 101 2333 CB Leiden Nizozemí

Další informace o tomto přípravku získáte u místního zástupce držitele rozhodnutí o registraci:

Belgie/Belgique/Belgien

Janssen-Cilag NV Antwerpseweg 15-17 B-2340 Beerse Tel/Tél: +32 14 64 94 11

Lietuva

UAB „JOHNSON & JOHNSON“ Geležinio Vilko g. 18A LT-08104 Vilnius Tel: +370 5 278 68 88

Btarapna

„„fl^OHCbH & fl^OHCtH Etarapna” EOOfl

^.k. Maagocr 4

EH3Hec napK Co$Ha, crpaga 4

Co^Ha 1766

Ten.: +359 2 489 94 00

Luxembourg/Luxemburg

Janssen-Cilag NV Antwerpseweg 15-17 B-2340 Beerse Belgique/Belgien Tél/Tel: +32 14 64 94 11

Česká republika

Janssen-Cilag s.r.o.

Karla Engliše 3201/06 CZ-150 00 Praha 5 - Smíchov Tel. +420 227 012 227

Magyarország

Janssen-Cilag Kft. Nagyenyed u. 8-14 H-Budapest, 1123 Tel.: +36 1 884 2858

Danmark

Janssen-Cilag A/S Bregneredvej 133 DK-3460 Birker0d Tlf: +45 45 94 82 82

Malta

AM MANGION LTD.

Mangion Building, Triq Gdida fi Triq Valletta MT-Hal-Luqa LQA 6000 Tel: +356 2397 6000

Deutschland

Janssen-Cilag GmbH Johnson & Johnson Platz 1 D-41470 Neuss Tel: +49 2137 955 955

Nederland

Janssen-Cilag BV Dr. Paul Janssenweg 150 NL-5026 RH Tilburg Tel: +31 13 583 73 73

Eesti

UAB „JOHNSON & JOHNSON“ Eesti filiaal LSStsa 2

EE-11415 Tallinn Tel: +372 617 7410

Norge

Janssen-Cilag AS Postboks 144 NO-1325-Lysaker Tlf: +47 24 12 65 00

EXXáSa

Janssen-Cilag OappaKeuxixp A.E.B.E. Asro^ópog Eippvpg 56 GR-151 21 neÚKn, A0pva TpA,: +30 210 80 90 000

Osterreich

Janssen-Cilag Pharma GmbH VorgartenstraEe 206B A-1020 Wien Tel: +43 1 610 300

Espaňa

Janssen-Cilag, S.A.

Paseo de las Doce Estrellas, 5-7 E-28042 Madrid Tel: +34 91 722 81 00

Polska

Janssen-Cilag Polska Sp. z o.o. ul. Uzecka 24 PL-02-135 Warszawa Tel.: +48 22 237 60 00

Francie

Janssen-Cilag

1, rue Camille Desmoulins, TSA 91003 F-92787 Issy Les Moulineaux, Cedex 9 Tél: 0 800 25 50 75 / +33 1 55 00 40 03

Portugalsko

Janssen-Cilag Farmaceutica, Lda. Estrada Consiglieri Pedroso, 69 A Queluz de Baixo PT-2734-503 Barcarena Tel: +351 21 43 68 835

United Kingdom

Janssen-Cilag Ltd.

50-100 Holmers Farm Way High Wycombe

Buckinghamshire HP12 4EG - UK Tel: +44 1494 567 444


Hrvatska

Johnson & Johnson S.E. d.o.o. Oreškoviceva 6h 10010 Zagreb Tel: +385 1 6610 700


Ireland

Janssen-Cilag Ltd.

50-100 Holmers Farm Way High Wycombe Buckinghamshire HP12 4EG Spojené království Tel: +44 1494 567 444

Ísland

Janssen-Cilag c/o Vistor hf.

Horgatún 2 IS-210 Garóab^r Sími: +354 535 7000

Italia

Janssen-Cilag SpA Via M.Buonarroti, 23 I-20093 Cologno Monzese MI Tel: +39 02 2510 1

Kúnpoq

BapváPag Xax^nnavay^g AxS Asro^ópog riávvou KpaviSiróxn 226 Aaxoiá

CY-2234 AsuK^oía T^: ++357 22 207 700


Románia

Johnson & Johnson Románia SRL Str. Tipografilor nr. 11-15 Cladirea S-Park, Corp B3-B4, Etaj 3 013714 Bucure§ti, ROMÁNIA Tel: +40 21 207 1800

Slovenija

Johnson & Johnson d.o.o. Šmartinska cesta 53 SI-1000 Ljubljana Tel: +386 1 401 18 30


Slovenská republika

Johnson & Johnson, s.r.o. CBC III, Karadžičova 12 SK-821 08 Bratislava Tel: +421 232 408 400


Suomi/Finland

Janssen-Cilag Oy Vaisalantie/Vaisalavágen 2 FI-02130 Espoo/Esbo Puh/Tel: +358 207 531 300

Sverige

Janssen-Cilag AB Box 7073

SE-192 07 Sollentuna Tel: +46 8 626 50 00


Latvija

UAB „JOHNSON & JOHNSON filiale Latvija

Mukusalas iela 101

Riga, LV1004

Tel: +371 678 93561

Tato příbalová informace byla naposledy revidována MM/RRRR.

Další zdroje informací

Podrobné informace o tomto přípravku jsou k dispozcici na webových stránkách Evropské agentury pro léčivé přípravky http://www.ema.europa.eu. Na těchto stránkách naleznete též odkazy na další webové stránky týkající se vzácných onemocnění a jejich léčby.

Následující informace jsou určeny pouze pro zdravotnické pracovníky:

Tento léčivý přípravek je určen pouze na jednorázové použití.

1.    Používejte aseptickou techniku.

2.    Vypočtěte dávku, potřebný celkový objem rekonstituovaného roztoku přípravku SYLVANT a potřebný počet injekčních lahviček. Doporučenou jehlou pro přípravu je velikosti 21 G 1 % ''

(38 mm). Infuzní vaky (250 ml) musí obsahovat 5% glukózu a musí být vyrobeny z polyvinylchloridu (PVC) nebo polyolefinu (PO) nebo polypropylenu (PP) nebo polyethylenu (PE). Alternativně mohou být použity PE lahve.

3.    Nechte injekční lahvičku(y) s přípravkem SYLVANT ohřát na pokojovou teplotu (15°C až 25°C) po dobu asi 30 minut. Přípravek SYLVANT by měl zůstat při pokojové teplotě po celou dobu přípravy. Obsah jedné injekční lahvičky se rekonstituuje 20,0 ml sterilní vody na injekci na jednorázové použití, čímž se získá roztok 20 mg/ml.

4.    Promíchejte obsah rekonstituovaných injekčních lahviček jemným krouživým pohybem (NEPROTŘEPÁVEJTE, NEMÍCHEJTE VE VÍŘIVCE NEBO PRUDKÝM KROUŽIVÝM POHYBEM), až do úplného rozpuštění prášku. Neodstraňujte obsah, dokud se všechen prášek úplně nerozpustí. Lyofilizovaný prášek by se měl rozpustit za méně než 60 minut. Před přípravou zkontrolujte injekční lahvičky, zda neobsahují částice nebo zda nedošlo ke změně zbarvení. Nepoužívejte injekční lahvičky, pokud je jejich obsah viditelně matný nebo pokud jsou v nich přítomny cizí částice a/nebo došlo k zabarvení roztoku.

5.    Nařeďte celkový objem rekonstituovaného roztoku přípravku SYLVANT na 250 ml pomocí sterilní 5% glukózy tak, že z 250 ml vaku s 5% roztokem glukózy odeberte stejný objem, jako je objem rekonstituovaného přípravku SYLVANT. Pomalu přidejte celý objem rekonstituovaného roztoku přípravku SYLVANT do 250 ml infuzního vaku. Opatrně promíchejte.

6.    Rekonstituovaný roztok by se neměl uchovávat před přidáním do intravenózního vaku po dobu delší než 2 hodiny. Infuzi je třeba dokončit do 6 hodin od přidání rekonstituovaného roztoku do infuzního vaku. Podávejte zředěný roztok po dobu 1 hodiny pomocí aplikačních setů potažených PVC nebo polyuretanem (PU) nebo PE, obsahujících 0,2 mikronový polyethersulfonový (PES) filtr. Přípravek SYLVANT neobsahuje konzervační látky; proto neuchovávejte žádnou část zbývajícího infuzního roztoku pro opakované použití.

7.    Doposud nebyly provedeny žádné studie fyzikální a biochemické kompatibility, které by hodnotily společné podávání přípravku SYLVANT s jinými léčivými přípravky. Nepoužívejte přípravek SYLVANT ve stejné infuzi společně s jinými látkami.

8.    Veškerý nepoužitý léčivý přípravek nebo odpad musí být zlikvidován v souladu s místními požadavky.

37