Příbalový Leták

Gynipral 25 Mcg Koncentrát Pro Infuzní Roztok

sp.zn.sukls67640/2015 SOUHRN ÚDAJŮ O PŘÍPRAVKU

1.    NÁZEV PŘÍPRAVKU

GYNIPRAL 10 pg / 2 ml

GYNIPRAL 25 pg koncentrát pro infuzní roztok

2.    KVALITATIVNÍ A KVANTITATIVNÍ SLOŽENÍ

Injekční roztok: Hexoprenalini sulfas 0,01 mg v 2 ml

Pomocná látka: disiřičitan sodný 0,04mg (odpovídá 0,027mg siřičitanu sodného)

Koncentrát pro infuzní roztok: Hexoprenalini sulfas 0,025 mg v 5 ml Pomocná látka: disiřičitan sodný 0,100 mg ( odpovídá 0,67mg siřičitanu sodného)

Úplný seznam pomocných látek viz bod 6.1.

2. LÉKOVÁ FORMA

Injekční roztok

Koncentrát pro infuzní roztok

Popis přípravku: čirý, bezbarvý roztok

4. KLINICKÉ ÚDAJE

4.1 Terapeutické indikace

Pro krátkodobé vedení nekomplikovaného předčasného porodu

K zastavení porodu mezi 22. a 37. gestačním týdnem u pacientek bez lékařských nebo porodnických kontraindikací pro tokolytickou léčbu.

Obrat hlavy plodu vnějšími hmaty

Záchranné použití při předčasných kontrakcích před převozem do nemocnice

4.2 Dávkování a způsob podání

Uvedené dávkování má pouze informativní charakter, neboť tokolýza má u jednotlivých pacientek velice individuální průběh.

Léčba přípravkem GYNIPRAL má být zahajována pouze porodníkem/lékařem se zkušenostmi s podáváním tokolytik. Léčba má být prováděna v zařízeních adekvátně vybavených k použití průběžného monitorování zdravotního stavu matky i plodu.

Přípravek GYNIPRAL je třeba podat co nejdříve po diagnostikování předčasného porodu a po zhodnocení stavu pacientky z pohledu kontraindikací použití SABA (krátkodobě působící beta agonisté) (viz bod 4.3). To zahrnuje adekvátní posouzení kardiovaskulárního stavu pacientky doplněné vyšetřením kardiorespirační funkce a monitorováním EKG v průběhu léčby (viz bod 4.4).

Pro krátkodobé vedení nekomplikovaného předčasného porodu

K zastavení porodu mezi 22. a 37. gestačním týdnem u pacientek bez lékařských nebo porodnických kontraindikací pro tokolytickou léčbu.

Ke krátkodobému použití v léčbě předčasného porodu se zkrácením a /nebo dilatací cervixu Úvodní dávkování:

Úvodní dávka je bolus 10 pg hexoprenalinu i.v. během 5-10 minut. Bolus lze připravit přidáním obsahu 1 ampule (10 pg hexoprenalinu) do fyziologického roztoku nebo 5% roztoku glukózy v celkovém objemu 10 ml. V případě potřeby lze zahájit kontinuální dávkování pomocí infuze 0,3 pg hexoprenalinu / min.

Obrat plodu zevními hmaty / jako záchranné použití při předčasných kontrakcích před převozem do nemocnice:

Při akutní tokolýze se pomalu aplikuje intravenózně GYNIPRAL inj 10 pg., naředěný do 10 ml roztokem chloridu sodného nebo 5% roztokem glukózy, v rozmezí 5 - 10 minut. Následně, pokud je to nutné, pokračujeme v léčbě Gynipral infúzí rychlostí 0,3 pg /min. (viz. dávkovaní u koncetrátu pro infúzní roztok v případě krátkodobé léčby předčasného porodu se zkrácením a/nebo dilatací cervixu).

Zvláštní opatření během aplikace:

Injekce: obsah ampule je třeba aplikovat pomalu (po dobu 5 až 10 minut), a to buď automatickým dávkovačem/pumpou, nebo když to není možné, v pomalé intravenózní injekci po naředění izotonickým roztokem chloridu sodného do 10 ml.

Koncentrát pro infuzní roztok

Pro krátkodobé vedení nekomplikovaného předčasného porodu

K zastavení porodu mezi 22. a 37. gestačním týdnem u pacientek bez lékařských nebo porodnických kontraindikací pro tokolytickou léčbu.

Ke krátkodobému použití v léčbě předčasného porodu se zkrácením a /nebo dilatací cervixu

Léčbu zahajujeme podáním GYNIPRAL inj 10 pg jako bolus, pomalu i.v., návazně pak GYNIPRAL v infúzi v dávce 0,3 pg/min.

Alternativně je možné aplikovat GYNIPRAL infúzi 0,3 pg /min. bez předchozí bolusové injekce.

Výpočet infuzní rychlosti při dávce 0.3 pg / min.: 20 kapek = 1 ml. Infuze pro kontinuální dávkování může být připravena přidáním 1 nebo více ampulí (25 pg hexoprenalinu) k fyziologickému roztoku nebo 5% roztoku glukózy do celkového objemu 500 ml.

Dávka/ počet ampulí

25 pg (1 ampule)

50 pg (2 ampule)

75 pg (3 ampule)

100 pg (4 ampule)


ml / min.

6 ml /min.

3 ml / min. 2 ml / min 1,5 ml / min


Celkový objem

500 ml 500 ml 500 ml 500 ml


kapek / min.

120 kapek / min. 60 kapek / min. 40 kapek / min. 30 kapek / min.


Denní dávka 430 pg může být překročena jen v ojedinělých případech

Obrat plodu zevními hmaty / jako záchranné použití při předčasných kontrakcích před převozem do nemocnice:

Při akutní tokolýze se pomalu aplikuje intravenózně GYNIPRAL inj 10 ^g., naředěný do 10 ml roztokem chloridu sodného nebo 5% roztokem glukózy, v rozmezí 5 - 10 minut. Následně, pokud je to nutné, pokračujeme v léčbě Gynipral infuzí rychlostí 0,3 ^g /min. (viz. Dávkování v případě krátkodobé léčby předčasného porodu se zkrácením a/nebo dilatací cervixu).

Délka léčby

Délka léčby nemá překročit 48 hodin, neboť dostupné údaje ukazují, že hlavní účinek tokolytické léčby je v oddálení porodu až o 48 hodin; v randomizovaných kontrolovaných klinických studiích nebyl zjištěn statisticky významný vliv na perinatální mortalitu a morbiditu. Krátkodobého oddálení lze využít k podání glukokortikoidů nebo k využití dalších opatření, která jsou známa tím, že zlepšují perinatální zdravotní stav.

Zvláštní upozornění pro infúzi: Dávku je nutné upravit individuálně s odkazem na potlačení kontrakcí, zvýšení tepové frekvence a změny krevního tlaku, které jsou limitujícími faktory. Tyto parametry je nutné pečlivě sledovat v průběhu léčby. Nemá být překročena maximální tepová frekvence u matky 120 tepů/min.

Zásadní při prevenci rizika plicního edému u matky je pečlivá kontrola úrovně hydratace (viz bod 4.4). Objem roztoku, ve kterém je podávána léčivá látka, má být minimální. Má být použito infúzní zařízení s kontrolou, nejlépe infúzní pumpa s injekční stříkačkou.

Způsob podání:

Intravenózní podání

4.3 Kontraindikace

Přípravek GYNIPRAL je kontraindikován v následujících situacích:

-    hypersenzitivita na léčivou látku nebo na kteroukoli pomocnou látku uvedenou v bodě 6.1

-    jakákoli situace při gestačním věku < 22 týdnů.

-    u pacientek s ischemickou chorobou srdeční v anamnéze nebo u pacientek s významnými rizikovými faktory pro ischemickou chorobu srdeční, vzhledem k tomu, že se jedná o tokolytikum.

-    hrozící potrat v průběhu 1. a 2. trimestru těhotenství.

-    jakákoli situace na straně matky nebo plodu, kdy je prodloužení těhotenství rizikové, např. závažná toxémie, nitroděložní infekce, vaginální krvácení v důsledku vcestné placenty, eklampsie nebo závažná preeklampsie, ruptura placenty nebo komprese pupeční šňůry.

-    nitroděložní úmrtí plodu, známá letální vrozená nebo letální chromozomová malformace.

-    závažné onemocnění jater a ledvin

-    glaukom s uzavřeným úhlem

Přípravek GYNIPRAL je též kontraindikován v jakékoli existující medicínské situaci, kdy má betamimetikum nežádoucí vliv, např. plicní hypertenze a srdeční poruchy jako je hypertrofická obstrukční kardiomyopatie nebo jiný typ obstrukce výtoku z levé komory srdeční, např. aortální stenóza

Vzhledem k obsahu siřičitanu /sulfitu/ se nesmí přípravek GYNIPRAL injekční roztok a koncentrát pro infuzní roztok používat u pacientek s astmatem.

Dále se přípravek Gynipral nesmí používat při výskytu tachyarytmie, hypertenze a při feochromocytomu.

4.4 Zvláštní upozornění a opatření pro použití

Při použití sympatomimetických přípravků, včetně přípravku GYNIPRAL, mohou být pozorovány účinky na kardiovaskulární systém. Během postmarketingového období a v publikované literatuře byly zaznamenány údaje o vzniku ischemie myokardu spojené s betasympatomimetiky.

Jakékoli rozhodnutí o zahájení léčby přípravkem GYNIPRAL má být učiněno na podkladě zvážení rizika a prospěchu z léčby.

Léčba má být vedena pouze v zařízení adekvátně vybaveném ke kontinuálnímu monitorování zdravotního stavu matky i plodu. Tokolýza betamimetiky se nedoporučuje, pokud již došlo k ruptuře membrán nebo dilataci děložního hrdla nad 4 cm.

Přípravek GYNIPRAL má být při tokolýze používán opatrně a v průběhu léčby mají být sledovány kardiorespirační funkce a monitorováno EKG.

U matky, a pokud je to možné/vhodné, též u plodu, musí být neustále zajištěno monitorování následujících parametrů:

-    krevní tlak a srdeční frekvence

-    EKG

-    elektrolytová a tekutinová rovnováha - k monitorování plicního edému

-    hladina glukosy a laktátu - zvláště u pacientek diabetiček

-    hladina draslíku - použití betamimetik je spojeno se snížením hladiny draslíku v séru, které zvyšuje riziko arytmií (viz bod 4.5).

Léčba má být přerušena, jakmile se objeví známky ischémie myokardu (např. bolest na hrudi nebo změny EKG).

Přípravek GYNIPRAL se nemá používat jako tokolytikum u pacientek s významnými rizikovými faktory, nebo podezřením na jakékoli srdeční poruchy (např. tachyarytmie, srdeční selhání, nebo chlopenní vady; viz bod 4.3). V případě předčasného porodu u pacientky s anamnézou či podezřením na onemocnění srdce má vhodnost léčby před zahájením infúzní léčby přípravkem GYNIPRAL posoudit zkušený kardiolog.

Plicní edém

V průběhu léčby nebo po léčbě předčasného porodu betamimetiky byly u matky hlášeny plicní edém a ischémie myokardu, a proto má být věnována náležitá pozornost rovnováze tekutin a funkci kardiorespiračního systému. Pacientky s dispozicí zahrnující vícečetné těhotenství, retencí tekutin, probíhající infekcí a preeklampsií mohou mít zvýšené riziko vývoje plicního edému. Podání přípravku infúzní pumpou s injekční stříkačkou ve srovnání s podáním i.v. infúzí může omezit riziko přetížení tekutinami. Pokud dojde k rozvoji příznaků plicního edému nebo ischémii myokardu, je třeba uvažovat o přerušení léčby (viz body 4.2 a 4.8). To se týká zvláště případů kombinované léčby s kortikosteroidy a v případě přítomnosti komorbidit (onemocnění ledvin, EPH gestóza).

Krevní tlak a srdeční frekvence

Infuze betamimetik je obvykle doprovázena zvýšením srdeční frekvence na straně matky v rozsahu 20 až 50 tepů za minutu. Srdeční frekvenci matky je nutné monitorovat a je třeba reagovat na vzestup frekvence snížením dávky nebo ukončením podávání, což je třeba posuzovat individuálně. Obecně nemá srdeční frekvence matky přesáhnout ustálenou frekvenci 120 tepů za minutu.

V průběhu infuze může krevní tlak mírně poklesnout; pokles je větší u diastolického než u systolického krevního tlaku. Pokles diastolického krevního tlaku je obvykle v rozmezí 10 až 20 mm Hg. Vliv infúze na srdeční frekvenci plodu je méně vyznačen, ale může se objevit zvýšení frekvence až o 20 tepů za minutu.

Ke snížení rizika hypotenze ve spojitosti s tokolytickou léčbou je třeba věnovat zvláštní pozornost nechtěné kompresi dolní duté žíly polohováním pacientky na levém nebo pravém boku v průběhu infúze.

Diabetes mellitus

Podávání betamimetik je spojeno se vzestupem hladiny glukózy v krvi. U matek s diabetes mellitus je nutné monitorovat hladinu glukózy a laktátu v krvi a v průběhu tokolytické léčby upravit léčbu diabetes mellitus podle potřeby diabetičky (viz bod 4.5). Jestliže dojde v časově krátkém odstupu od použití přípravku GYNIPRAL k porodu, je třeba u novorozenců dát pozor na známky hypoglykémie, a také z důvodu možnosti diaplacentárního přechodu kyselých metabolických produktů (laktát, ketonové kyseliny), na eventuelní vzestup acidity.

Hyperthyreoidismus

Přípravek GYNIPRAL je třeba podávat s opatrností u pacientek s thyreotoxikózou, a pouze po pečlivém zvážení prospěchu a rizika léčby.

Zvýšená citlivost k sympatomimetikům

Během tokolytické léčby beta-agonisty může dojít ke zvýšení intenzity projevů preexistující dystrofické myotonie.

V individuálních případech zvýšené citlivosti k sympatomimetikům, může být hexoprenalin podáván pouze v nízkém, individuálně titrovaném dávkování a pod zvláště přísnou lékařskou kontrolou.

Siričitan sodný obsažený v přípravku GYNIPRAL, může výjimečně způsobit vážné hypersenzitivní reakce a bronchospasmus.

Vzhledem k možnému nebezpečí vzniku plicního edému má být udržován malý infúzní objem a mají být používány roztoky bez elektrolytů.

Je třeba omezit přísun kuchyňské soli.

Při stavech nedostatku draslíku se zesilují účinky sympatomimetik na myokard, proto je třeba u pacientek, u kterých před zahájením tokolytické terapie existovala hypokalémie, provést substituci kalia.

Při tokolytické terapii se mohou zvýraznit symptomy existující dystrofické myotonie. V takovém případě se doporučuje podat dávku difenylhydantoinu (phenytoin).

4.5 Interakce s jinými léčivými přípravky a jiné formy interakce

Halogenovaná anestetika

Vzhledem k dodatečnému antihypertenznímu účinku dochází k oslabení stahů děložní stěny doprovázených rizikem krvácení; dále byly hlášeny případy poruch komorového rytmu v důsledku zvýšené srdeční reaktivity následkem interakce s halogenovanými anestetiky. Pokud je to možné, je třeba léčbu vysadit alespoň 6 hodin před plánovanou anestezií za použití halogenovaných anestetik.

Kortikosteroidv

V průběhu předčasného porodu jsou často podávány systémové kortikosteroidy na podporu vývoje plic plodu. Existují hlášení o plicních edémech u žen, kterým byla souběžně podávána betamimetika a kortikosteroidy.

Kortikosteroidy zvyšují hladinu glukózy v krvi a mohou vyvolat depleci sérového draslíku, a proto je třeba k souběžnému podávání přistupovat opatrně a za trvalého monitorování pacientky pro zvýšené riziko hyperglykémie a hypokalémie (viz bod 4.4).

Antidiabetika

Podávání betamimetik je spojeno se zvýšením hladiny glukózy v krvi, což lze interpretovat jako zeslabení antidiabetické léčby; z tohoto důvodu může být potřebné individuálně upravit antidiabetickou léčbu (viz bod 4.4).

Látky vyvolávající depleci draslíku

Souběžné podávání látek známých, že vyvolávají depleci sérového draslíku a prohlubují riziko hypokalémie, např. diuretika, digoxin, methylxantiny a kortikosteroidy, je třeba provádět s opatrností a po pečlivém zvážení prospěchu a rizika zejména s ohledem na zvýšené riziko srdečních arytmií jako následku hypokalémie (viz bod 4.4).

Jiné interakce

Některé P-blokátory (hypotenziva) oslabují nebo neutralizují účinek přípravku GYNIPRAL.

Zvýšené ukládání glykogenu v játrech během užívání glukokortikoidů se glykogenolytickým účinkem přípravku GYNIPRAL zmenšuje.

4.6 Fertilita, těhotenství a kojení

Tento léčivý přípravek je určen pro použití během těhotenství (viz bod 4.1).

Vzhledem k tomu, že dosud nejsou k dispozici dostačující informace týkající se podávání přípravku GYNIPRAL v těhotenství a tato látka prochází přes placentu, se podávání přípravku GYNIPRAL. v těhotenství nedoporučuje, pokud možný přínos pro matku nepřevyšuje potenciální rizika pro plod. Studie—na zvířecích modelech neodhalilyžádné—známky mutagenního,—embrotoxickéhonebo fetotoxického potenciálu.

Není známo, zda je hexoprenalin vylučován do mateřského mléka u člověka, proto by matky neměly kojit během léčby přípravky GYNIPRAL.předcházející dítě..

4.7    Účinky na schopnost řídit a obsluhovat stroje

Není relevantní

Ženy, u kterých je indikováno použití tokolytické terapie, mají být léčeny za hospitalizace nebo v urgentních stavech profesionálním zdravotníkem v terénu.

4.8    Nežádoucí účinky

Hodnocení nežádoucích účinků je založeno na následujících četnostech výskytu:

Velmi časté (>1/10), časté (> 1/100 až < 1/10), méně časté (> 1/1 000 až < 1/100), vzácné (> 1/10 000 až < 1/1 000) , velmi vzácné (< 1/10 000) , není známo (z dostupných údajů nelze určit).

Nejčastěji hlášené nežádoucí účinky přípravku GYNIPRAL lze dát do korelace s farmakologickou aktivitou betamimetik a lze je omezit nebo zcela vyloučit pečlivým monitorováním hemodynamických parametrů, jako je krevní tlak a srdeční frekvence, a vhodnou úpravou dávkování. Obvykle ustoupí po ukončení léčby.

Třída orgánového systému

Četnost

Možný nežádoucí účinek

Srdeční poruchy

Velmi časté

Tachykardie*

Časté

Palpitace*, snížený diastolický krevní tlak

Vzácné

Srdeční arytmie, např. fibrilace síní, ischemie myokardu* (viz bod 4.4)

Poruchy metabolismu a výživy

Časté

Hypokalémie*

Vzácné

Hyperglykémie*

Cévní poruchy

Časté

Hypotenze (viz bod 4.4)*

Vzácné

Periferní vazodilatace*

Respirační, hrudní a mediastinální poruchy

Méně časté

Plicní edém*

Endokrinní poruchy

Není známo

Lipolýza

Poruchy nervového systému

Velmi časté

Tremor kosterních svalů

* Tyto nežádoucí účinky byly hlášeny ve spojitosti s použitím krátkodobě účinných betamimetik v porodnických indikacích a považují se za skupinové účinky (viz bod 4.4).

Dále se mohou vyskytnout

Třída orgánového systému

Četnost

Možný nežádoucí účinek

Poruchy metabolismu a výživy

Časté

Glykogenolytický účinek má za následek zvýšenou hladinu krevního cukru. Tento účinek je výraznější u pacientek s diabetes mellitus

Respirační, hrudní a

Velmi vzácné

Vzhledem k obsahu sulfitu může dojít,

mediastinální poruchy

zvláště u astmatiček, k alergické reakci. Mírné reakce se mohou projevit jako nauzea, průjem, ztížené dýchání, těžké pak jako akutní astmatický záchvat, porucha vědomí nebo šok. Tyto reakce mohou individuálně probíhat zcela rozdílně.

Gastrointestinální poruchy

Méně časté

nauzea a zvracení.

Vzácné

Přechodný vzestup sérových transamináz, dále může být potlačena peristaltika střev

Velmi vzácné

Atonie střev

Při tokolytické terapii je proto třeba dbát o pravidelné vyprazdňování

Poruchy nervového systému

Méně časté

Bolesti hlavy, neklid, lehký třes prstů, pocení, bušení srdce a závrati

Poruchy ledvin a močových cest

Časté

Diuréza je zvláště v počáteční fázi léčby snížena

Hlášení podezření na nežádoucí účinky

Hlášení podezření na nežádoucí účinky po registraci léčivého přípravku je důležité. Umožňuje to pokračovat ve sledování poměru přínosů a rizik léčivého přípravku. Žádáme zdravotnické pracovníky, aby hlásili podezření na nežádoucí, aby hlásili podezření na nežádoucí účinky na adresu:

Státní ústav pro kontrolu léčiv Šrobárova 48 100 41 Praha 10

Webové stránky: www.sukl.cz/nahlasit-nezadouci-ucinek

4.9 Předávkování

Předávkování se projevuje zvýšením srdeční frekvence matky nad 130/min, dále se projevuje třesem, bušením srdce, bolestmi hlavy a pocením.

Tyto příznaky se zpravidla upraví snížením dávky.

K odstranění těžkých projevů předávkování přichází v úvahu podání neselektivních beta-sympatolytik, neboť účinek přípravku GYNYPRAL je jimi kompetitivně inhibován.

5. FARMAKOLOGICKÉ VLASTNOSTI

Farmakoterapeutická skupina:Gynekologika, tokolytika (P - sympatomimetika)

ATC kód: G02CA

5.1 Farmakodynamické vlastnosti

GYNIPRAL, p2-sypatomimetikum, působí na P2 receptorech agonisticky. Stimulací těchto receptorů dochází v děložním svalu k inhibici kontrakční aktivity.

Snižuje nebo zcela zastavuje frekvenci a intenzitu děložních stahů.

GYNIPRAL tlumí jak spontánní, tak i oxytocinem navozené děložní stahy. Příliš silné nebo nepravidelné stahy během porodu jsou normalizovány.

Stahy, které nastanou předčasně, se ve většině případů zastaví. Těhotenství je tak možno udržet až k vypočítanému termínu porodu.

Vzhledem ke své beta2-selektivitě ovlivňuje GYNIPRAL srdeční frekvenci a krevní oběh těhotné ženy i plodu jen ve velmi omezené míře.

5.2    Farmakokinetické vlastnosti

Biologická dostupnost po i.v.podání je téměř 100 %. Maximální koncentrace v plazmě je dosaženo prakticky ihned, biologický poločas je asi 20 - 30 min. Pro tuto charakteristiku účinku se uplatňuje hlavně infuzní terapie po předchozím podání bolusu k dosažení terapeutické hladiny.

Při podávání doporučeným způsobem nebyla pozorována kumulace přípravku v organismu.

Utlumení stahů začíná hned po i.v.injekci a přetrvává asi 20 minut.

Udržení tohoto účinku je možné prostřednictvím následné dlouhodobé infúze přípravku GYNIPRAL 25 pg, koncentrát pro přípravu infúze.

5.3    Preklinické údaje vztahující se k bezpečnosti

V preklinických studiích nebylo prokázáno embryotoxické ani onkogenní působení přípravku.

6. FARMACEUTICKÉ ÚDAJE

6.1    Seznam pomocných látek

Injekční roztok: disiřičitan sodný, dinatrium-edetát, chlorid sodný, kyselina sírová 10% (na úpravu pH), voda na injekci

Koncentrát pro infuzní roztok: disiřičitan sodný, dinatrium-edetát, chlorid sodný, kyselina sírová 10% (na úpravu pH), voda na injekci

6.2    Inkompatibility

Sulfit je velmi reaktivní sloučenina. Je třeba se proto vyvarovat směsí s jinými léky než s izotonickými roztoky chloridu sodného a roztoky glukózy.

6.3    Doba použitelnosti

3 roky Po naředění:

Chemická a fyzikální stabilita přípravku po naředění roztokem chloridu sodného 0,9% nebo roztokem 5% glukózy byla prokázána na dobu 24 hodin při teplotě 15°C až 25°C.

Z mikrobiologického hlediska má být infuzní roztok použit okamžitě.

Není-li použit okamžitě, doba a podmínky uchovávání přípravku po naředění před použitím jsou v odpovědnosti uživatele a normálně by neměla být delší než 24 hodin při 2°C až 8°C, pokud ředění neproběhlo za kontrolovaných a validovaných aseptických podmínek.

6.4 Zvláštní opatření pro uchovávání

Uchovávejte při teplotě do 25°C, v původním obalu, aby byl přípravek chráněn před světlem.

6.5 Druh obalu a velikost balení

Injekční roztok: ampule z bezbarvého skla, plastikový přířez, krabička Koncentrát pro infuzní roztok: ampule z bezbarvého skla, plastikový přířez, krabička

Velikost balení:

Injekční roztok:    5 x 2 ml

5x 5 x 2 ml

Koncentrát pro infuzní roztok:

5 x 5 ml 5 x 5 x 5 ml

6.6 Zvláštní opatření pro likvidaci přípravku a pro zacházení s ním

K i.v.injekci a i.v. infuzi.

Ulamovací ampule Napilování není nutné

Manipulace s ampulemi OPC (one-point-cut /odlomení v jednom bodě)

Držte barevným bodem směrem vzhůru!    Držte barevným bodem směrem vzhůru

Špičku ampule odlomte směrem dolů.

Roztok nacházející se ve špičce ampule přesuňte poklepáním nebo protřepáním do hlavní části ampule.

7.    DRŽITEL ROZHODNUTÍ O REGISTRACI

Takeda Austria GmbH., Linz, Rakousko

8.    REGISTRAČNÍ ČÍSLA

Injekční roztok: 54/282/95-C Koncentrát pro infuzní roztok: 54/281/95-C

9.    DATUM PRVNÍ REGISTRACE/PRODLOUŽENI REGISTRACE

26.4.1995/ 5.10. 2011

10.    DATUM REVIZE TEXTU

11.7.2016

10/10